Kelioniumanija.lt

Slovakijos Rojumi vadinamas regionas, esantis centrinėje šios šalies dalyje. Čia įkurtas Slovakijos Rojaus nacionalinis parkas (Narodny Park Slovensky Raj), viliojantis gamtos ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjus. Norintys leistis į žygį pėsčiomis ar dviračiais po vaizdingas Slovakijos Rojaus vietoves gali rinktis iš daugiau nei 20 maršrutų, kurie prasideda iš kelių gyvenviečių – Podlesoko, Čingovo, Dedinkų. 

Pėstiesiems įrengti maršrutai per kalnus, iš viso apie 300 km, paprastai sudaryti taip, kad keliautojai trasoje užtruktų 3-6 valandas. Trasas galima rinktis pagal sudėtingumo lygį. Žygeivių trasos vingiuoja pro įspūdingus krioklius, apžvalgos aikšteles, o kai kur tenka pasinaudoti įrengtomis kopėčiomis ar kirsti kabančius lieptelius.

Viena iš įdomiausių Slovakijos Rojaus vietų – tai Vienuolyno tarpeklis, kuriame stūkso XIV amžiaus vienuolyno griuvėsiai. Šioje vietoje kadaise nuo užpuolikų slapstydavosi vietiniai gyventojai.

Kitas lankytojų pamėgtas tarpeklis – Zemjarskos, kadangi tai viena lengviausių Slovakijos Rojaus trasų, o vaizdai grožiu nenusileidžia kitoms šio regiono vietovėms. Vienas dažniausiai lankomų Slovakijos Rojuje yra Sucha Bela tarpeklis, kurį patogiausia pasiekti iš Podlesoko.

Aukščiausias šio regiono kalnas – Ondrejisko viršūnė (1270 m.). Be to, regionas garsėja olomis ir urvais – jų čia priskaičiuojama pusketvirto šimto. Bene žymiausias jų – Dobšinskos ledo urvas, stebinantis įspūdingų formų ledo dariniais.  Beveik pusantro kilometro ilgio Dobšinskos ledo urvas yra laikomas didžiausiu Europoje apšviestu ledo urvu. Temperatūra urvo viduje siekia -4-0°C.

Kelionių idėjos