Slovėnija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Slovėnijos respublika

Regionas

Europa

Sostinė

Liubliana

Didžiausi miestai

Maribor, Celje, Kranj

Šalis garsėja

stalaktitų-stalagmitų urvais

Plotas

20 273 km²

Gyventojų skaičius

2 mln.

Kalba

Slovėnų

Pinigai

eurai (EUR)

Informacija apie šalį

Slovėnija yra Europos pietuose, prie Balkanų pusiasalio. Jos nedidelę pakrantės dalį (iš viso 47 km) skalauja Adrijos jūra. Šalis ribojasi su Italija, Austrija, Vengrija ir Kroatija.

Šalyje yra žemumų, tačiau daugiausia tai kalnuotas kraštas. Kvapą gniaužia Alpių kalnai, slėniai, ežerai, upės ir kriokliai. Slovėnija yra miškingiausia valstybė Balkanuose. Šalyje auginamos alyvmedžių giraitės bei vynuogynai.

Slovėnija garsėja daugybe čia esančių karstinio regiono stalagmitų-stalagtitų urvų. Šalyje priskaičiuojama apie 8000 urvų, iš kurių vienas – Škocjan yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Slovėnija populiari tarp keliautojų, mėgstančių kalnų žygius ir gamtą. Žiemą čia atvyksta kalnų slidinėjimo mėgėjai. Šalis taip pat gali pasiūlyti daugybę spa centrų.

Šalies pietvakariuose yra Viduržemio jūros klimatas kur vasaros būna šiltos, o žiemos – sausos. Nutolus nuo jūros vyrauja žemyninis klimatas. Sausio mėnesio vidutinė temperatūra yra -2oC, liepos – +21oC.

Šalies sostinė Liubliana įsikūrusi vidurio Slovėnijoje. Mieste gaminamas porcelianas, popierius, baldai, muilas, chemikalai, odos dirbiniai.

Slovėnijoje daugiausiai gyvena slovėnų, taip pat yra kroatų, serbų, bosnų ir kitų etninių grupių. Dauguma šalies gyventojų yra katalikai.