Liubliana ruošiasi krepšinio šventei

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 03d.

Viena mažiausių Europos sostinių, Liubliana, jau rugsėjį atsidurs senojo žemyno krepšinio aistruolių akiratyje kaip pagrindinis EuroBasket 2013 čempionato miestas. Nors rugsėjo 4-22 dienomis Slovėnijoje vyksiančio krepšinio čempionato dalyviai kausis keliuose šios šalies miestuose, pagrindinis dėmesys, be abejo, bus skiriamas Liublianai. Žinoma, Slovėnijos sostinė šiemet tikisi ne tik krepšinio fanų dėmesio.

 

liubliana-eurobasket1.jpg

Anot legendos, Liublianą įkūrė legendinis graikų mitų personažas Jasonas kartu su savo narsiaisiais argonautais. Būtent ties šia vieta keliaudamas Dunojaus ir Liublianicos upėmis Jasonas nukovė pabaisą, kuri vėliau buvo praminta Liublianos drakonu ir tapo įkurto miesto simboliu.

Mieste išlikę kadaise čia užsukusių romėnų pėdsakai – romėnų įkurtos Emonos (karo stovyklos) griuvėsiai. Storų sienų supamas miestas anuomet buvo išaugęs iki 6000 gyventojų ir tapo vartais į Rytų Europą. Romėnų miesto sienų liekanas galima išvysti šiek tiek paėjus į vakarus nuo Liublianos centro.

Viduramžius mena didinga Liublianos pilis, o senamiestis vilioja pasižvalgyti į barokinius namus. Liublianos pilis didingai iškilusi virš miesto ir žaliuojančių medžių viršūnių. Nors manoma, jog šioje vietoje pirmieji įtvirtinimai buvo įkurti dar 9 amžiuje, dabartinės pilies sienos iškilo 16-17 a. Į pilį galima užkilti specialiu traukinuku arba pėsčiomis.

 

liubliana-eurobasket2.JPG

Trys tiltai, arba Tromostovje, yra viena žymiausių Slovėnijos sostinės vietų. Tai trys vienas šalia kito esantys tiltai per Liublianicos upę.

Liublianoje įsikūrę net keletas įdomių muziejų. Slovėnų etnografijos muziejus pasakoja apie šalies žmones ir tradicijas. Slovėnijos nacionalinis muziejus supažindina įvairių epochų radiniais. Liublianos miesto muziejus pasakoja 4000 metų miesto istoriją: kadaise dabartinė Slovėnijos sostinė buvo vienas iš romėnų gintaro kelio taškų, o šiandien tai – moderni Europos sostinė.

„Miesto plaučiais“ pramintas žaliasis Tivoli parkas Liublianoje buvo įkurtas 1813 m. ir yra mėgiama miestiečių laisvalaikio leidimo vieta. Teutonijos ordino riterių 13 a. įkurtas Krizankės vienuolynas šiandien yra patraukli koncertų bei kitų kultūrinių renginių vieta.  

 

liubliana-eurobasket3.jpgNuotr. Sxc.hu ir Slovenia.info

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos