Sūrio keliu: meilės ir ištikimybės simbolis – Trnič sūris

Autorius: Kelionių manija , 2014, Spalio 17d.

Trnič – tai sūris, kuris gaminamas Slovėnijos Kamniko regione, Velika planina, Mala planina and Gojška planina vietovėse. 

Šis kietasis sūris yra ypatingas tuo, jog jam dekoruoti naudojami specialūs ornamentai. Be to, šis sūris pasižymi ir ypatinga forma: vieni sako, jog šio tradicinio sūrio forma primena kriaušę, tačiau kiti yra labiau linkę Trnič formą sieti su moters krūtimis. Turbūt prie šio panašumo dar reiktų pridurti faktą, jog tradiciškai gaminama po du vienodus sūrius, t.y. su vienodais antspaudais. Gal dėl to šis sūris yra laikomas meilės simboliu. Senovėje piemenys įteikdavo tokį sūrį savo mylimosioms kaip meilės ir ištikimybės simbolį, antrąjį, identišką sūrį pasilikdami sau. Sūrio įteikimas būdavo tarsi piršlybų elementas, o jaunos merginos, būsimos nuotakos sūrius laikydavo ir kelerius metus.

 

17slovenija-suris.jpg 

 

Trnič sūris naudojamas įvairiems patiekalams gaminti, taip pat ir desertams. Sūris gaminamas iš rauginto pieno, grietinėlės ir gardinamas druska. Suformuotas sūris paprastai laikomas 2-3 savaites, kad išdžiūtų. Tačiau prieš paliekat džiūti, Trnič sūris pagražinamas tradiciniais slovėnų raštais – tam naudojami specialūs iš medžio išdrožinėti antspaudai. 

Nuotr. kamnik-tourism.si 

 

Taip pat skaitykite: 

Sūrio keliu: šveicariškas ementalis ir kiti gardėsiai iš Alpių šalies 

Sūrio keliu: olandiško sūrio tradicija 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.  

Lankytinos vietos