Kelioniumanija.lt

Bledo ežeras (Blejsko jezero) tyvuliuoja Slovėnijos Gorejnska regione, šalies šiaurės vakaruose. Ežerą supa vaizdingi kalnai. Tačiau bene romantiškiausia šio ežero vieta yra nedidelė sala, Blejski otok, kurioje stovi Švč. Mergelės Marijos bažnyčia ir stiebiasi varpinės bokštas. Visas šis ansamblis, supamas vilnijančių ežero bangų ir ūkanotų kalnų sudaro nepamirštamą idilišką vaizdą.

Norint pasiekti bažnyčią, kuri yra labai populiari besituokiančių porų tarpe, reikia užkopti 99 stačius laiptelius. Tikima, jog santuoka bus laiminga tik tuomet, jei jaunikis savo išrinktąją užneš visus šiuos laiptelius ant rankų, o jaunoji visą šį kelią turi nepratarti nė žodžio.

Į Bledo salą plukdo tradiciniai laiveliai, vadinami pletnomis. Bledo ežere jau ne vieną ir ne du sykius vyko pasaulio irklavimo čempionatai. 

Greta ežero įsikūręs ir populiarus Slovėnijos kurortinis miestelis Bledas. Šiaurinėje Bledo ežero pakrantėje ant stačios uolos stūkso Bledo pilis. Nuo šios pilies atsiveria kvapą gniaužianti ežero ir jo apylinkių panorama. Viduramžių pilis, kuri buvo pastatyta 11 amžiuje, yra viena seniausių Slovėnijoje išlikusių pilių. O taip pat ir viena lankomiausių turistinių vietų šioje šalyje.

Nuo Slovėnijos sostinės Liublianos Bledo ežeras nutolęs apie 35 km. Netoli Bledo ežero (maždaug už 5 km į šiaurę) galima aplankyti vieną įdomiausių gamtos stebuklų Slovėnijoje – Vintgaro tarpeklį

Kelionių idėjos