Šri Lanka

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Šri Lankos Demokratinė Socialistinė Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Kolombas

Didžiausi miestai

Maratuva, Džafna, Kandis

Šalis garsėja

arbata

Plotas

65 610 km²

Gyventojų skaičius

20 mln.

Kalba

Sinhalų, anglų

Pinigai

Šri Lankos rupija (LKR)

Informacija apie šalį

Šri Lanka yra  įsikūrusi to paties pavadinimo saloje. Ašaros formos sala yra nutolusi 55 km į pietryčius nuo Indostano pusiasalio.

Salos šiaurėje yra lygumos, kurios užima 80 % teritorijos, o pietų vidurio dalyje yra kalnų. Aukščiausias kalnas yra Pidurutalagalos, kurio aukštis 2524 m, o antras pagal aukštį, 2240 m, Adomo kalnas.

Valstybė iki 1972 m. buvo vadinama Ceilonu. Tai gamtos bei kultūros lobynas. Šri Lankos kultūroje bei architektūroje yra indų, portugalų, olandų bei britų palikimo.

Salos pakrantės ilgis yra 1340 km. Krantai daugumoje vietų yra žemi, lagūniniai, daug kur juos supa koralų rifai.

Šalyje klimatas yra jūrinis, visada karštas. Karščiausi mėnesiai yra kovas ir balandis. Tuo metu temperatūra būna iki 38ºC.

Šri Lanka daugiausiai pinigų gauna iš turizmo, eksportuodama arbatą, tekstilę ir jos gaminius bei ryžių produktus. Šri Lanka yra demokratinė respublika. Vadovas yra prezidentas, kuris yra renkamas šešeriems metams. Įstatymų leidimo organas yra parlamentas. Parlamentą sudaro 225 nariai. Jie renkami šešeriems metams piliečių.

Šalies sostinė  Kolombas  yra įsikūręs vakarinėje salos dalyje. Tai didelis uostas prie Kelanio  upės žiočių. Miestas yra didžiausias šalyje.