Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Vizos. Būnant trumpiau nei 30 parų, vizų nereikia.

Vanduo. Galima gerti tik virintą vandenį arba pirktą iš butrlių.

Artimiausia Lietuvos Resoublikos diplomatinė atstovybė ar konsulinė įstaiga.

Lietuvos Respublikos garbės konsulas Šri Lankoje

MOHAMED ANSAR JABIR

Rotunda Gardens 4

Colombo – 3

SRI LANKA

Tel.:+94 11 2320 079, +94 11 2328 593

Fax.:+94 11 2422 933

Klimatas. Klimatas yra jūrinis, visada karštas. Bet patys karščiausi mėnesiai yra kovas ir balandis. Tuo metu temperatūra būna iki 38ºC. Gegužės mėnesį vidutinė temperatūra 28ºC , o sausio mėnesį – 26ºC. Lygumose vidutinė metinė temperatūra yra 26-30ºC, o kalnuose – 15-20ºC. Kritulių daugiau iškrenta vasarą nei žiemą. Kalnuose vasarą iškrenta iki 5000 mm kritulių, vakariniame pakraštyje apie 2300 mm, o šiaurės rytinėje dalyje 500-600 mm kritulių.

Apranga. Vykstant į šventyklas, šventas vietas, senuosius istorinius miestus reikia rengtis drabužius, kurie dengia kelius, nugarą ir pečius. Įeinant į šventyklą reikia nusiauti batus ir nusiimti galvos apdangalą.

Saugumas. Reikia saugotis kišianvagių. Vertingus daiktus, pinigus, pasą patartina laikyti viešbučio seife. Su savimi nešiotis geriau tik paso kopiją. Reiktų pasisaugoti gidų apsišaukėlių, kurie siūlo nakvynes viešbučiuose arba apsilankyti parduotuvėse, kurios jiems moka komisinius.

Traukiniai. Geležinkelių tinklas yra 1500 km. Pirmos klasės traukinių, kuriuose yra oro kondicionierius ir geresnės sąlygos yra nedaug.

Autobusai. Jie važinėja visoje šalyje, bet nepatartina autobusu važiuoti atokiuose miesto rajonuose ar vėlai vakare. Tai labai populiari važiavimo priemonė tarp vietinių gyventojų, tad autobusuose dažnai būna daug žmonių.

Taksi. Patogiausia taksi išsikvieti telefonu. Automobiliai turi skaitiklius, bet patartina dėl kainos susitarti tik įlipus.

Tuk-tuk‘ai. Tai pati populiariausia važiavimo priemonė miestuose ir kurortuose. Triratę motorinę transporto priemonę lengva susistabdyti gatvėje. Patariama prieš pradedant važiuoti susitarti dėl kainos.

Uostai. Pagrindiniai uostai yra Kolombo, Gale, Jafina, Trincomale.

Oro uostai. Šalyje yra 13 oro uostų.

Automobilių nuoma. Patartina nuomuotis automobilį au vairuotoju. Šalyje sunku vairuoti, nes keliuose neretai nepaisoma eismo taisyklių bei saugumo.