Suomija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Suomijos Respublika

Regionas

Europa

Sostinė

Helsinkis

Didžiausi miestai

Espas, Tamperė, Vanta, Turku, Oulu

Šalis garsėja

sauna, miškais, epu „Kalevala“

Plotas

338 145 km²

Gyventojų skaičius

5,3 mln

Kalba

Suomių, švedų

Pinigai

Euras

Informacija apie šalį

Suomija yra Šiaurinėje Europos dalyje. Ji šiaurėje ribojasi su Norvegija, rytuose su Rusija, vakaruose su Švedija. Šalį supa Baltijos jūra, Botnijos ir Suomijos įlankos. Suomija pagal plotą yra septinta Europos šalis. Paprastai ji priskiriama Skandinavijos šalims, bet ji tik šiaurėje ribojasi su Skandinavijos pusiasaliu. Ketvirtadalis šalies teritorijos yra už šiaurės poliaračio.

Suomijos klimatą formuoja Atlanto vandenynas. Šalyje žiemos būna šaltos, o vasaros šiltos. Pietinėje dalyje vasarą kartais temperatūra pakyla iki 30°C. Sausio-vasario mėnesiais temperatūra nukrenta iki -20°C. Suomijos šiaurėje, už poliarinio rato būna baltosios naktys, kai saulė nenusileidžia apie 73 paras, ir poliarinės naktys, kurios trunka apie 50 parų, kai saulė nepakyla.

Helsinkis yra Suomijos sostinė nuo 1812 m. Jame daug XIX a. pastatytų neoklasicistinių pastatų. Mieste taip pat yra daug modernių pastatų.

Turku yra uostamiestis, kuris valdant Švedijai, buvo pagrindinis Suomijos miestas. Čia XVII a. buvo įkurtas pirmasis šalies universitetas.

Suomijos kultūrai didelę įtaką turėjo Švedija bei Rusija. Suomių tradicijos skiriasi rytinėje ir vakarinėje šalies dalyse. Suomiai mėgsta užsiimti įvairiomis pramogomis: slidinėja, plaukioja, važinėja dviračiais. Suomiai yra labai sąžiningi, myli darbą, turi humoro jausmą, laikosi tradicijų.

Sauna yra neatsiejama suomių gyvenimo dalis. Šalyje yra įrengta tiek saunų, kad penkiems suomiams tenka viena sauna.