Kelioniumanija.lt

Helsinkis tapo Suomijos sostine 1812 m. Mieste daug XIX a. pastatytų neoklasicistinių pastatų. Mieste taip pat yra daug modernių pastatų.

Miesto Turgaus aikštė vasarą prisipildo prekystalių su vaisiais, daržovėmis ir amatininkų dirbiniais. Smulkūs ūkininkai čia užsuka parduoti šviežius maisto produktus. Aikštę supa gražūs pastatai. Vienas iš jų yra mėlynos spalvos rotušė, iš raudonų ir geltonų plytų pastatyta Senoji turgaus halė. Joje dabar veikia daug specializuotų maisto parduotuvėlių. Prie Turgaus aikštės yra Esplandi parkas. Jame mėgsta susitikinėti suomiai. Parko gale stovi bronzinė nuogos moters statula, kuri sukurta 1905 m.
Centrinė Helsinkio geležinkelio stotis yra įsikūrusi 1905-1919 metais statytame išskirtiniame pastate. Laikrodžio bokštas yra 48 m aukščio, prie stoties yra stebinančios raumeningos statulos. Viduje yra restoranas, išpuoštas tapybos darbais, bei daug medinių raižinių.
Helsinkio katedra oficialiai yra vadinama Šv. Mikalojaus katedra. Jos penki žali kupolai išskiria Helsinkį iš kitų miestų. Ji pastatyta 1830-1840 m. Vasarą pagrindinė katedros dalis yra į ją vedantys laiptai. Suomiai mėgsta ant jų sėdėti, užkandžiauti. Vidus puoštas subtiliai. Po katedra yra kripta. Joje rengiami koncertai, parodos, vasarą veikia kavinė. Liuteronų maldos namai yra Temppeliaukio bažnyčia, kuri buvo pašventinta 1969 m. Bažnyčia pastatyta ant granitinės atodangos. Viduje labai mažai religinės simbolikos. Bažnyčioje rengiami koncertai. Uspenskio katedra yra rusų stačiatikių maldos namai. Jie pastatyti 1868 m. Rusiškojo bizantinio stiliaus katedra yra didžiausia rusų stačiatikių bažnyčia Skandinavijoje.

Seniausias akmeninis pastatas Helsinkyje yra Sederholmo namas, pastatytas 1757 m. Name dabar veikia paroda, kuri atskleidžia Helsinkio ir šio namo istoriją. Šiuolaikinio meno centro pastatas sukurtas iš metalo ir stiklo. Pastatas suprojektuotas taip, kad į jį patektų kuo daugiau šviesos, kuri kinta ir sukuria įdomų žaismą. Muziejuje vyksta parodos, spektakliai, paskaitos. Suomenlinnos tvirtovė yra didžiausia Skandinavijoje jūrų tvirtovė, kuri buvo pastatyta 1748-1772 m. siekiant apginti Suomijos pakrantę. Tvirtovė įsikūrusi šešiose salose, ją sudaro apie 200 pastatų. Salose ir šiandien gyvena žmonės. Tvirtovėje yra restoranų, kavinių, muziejų, galerijų.
Šalies Nacionalinis muziejus įsikūręs XX a. pr. statytame pastate. Jo eksponatai pasakoja apie Suomijos istoriją nuo priešistorės laikų iki šių dienų. Žinomiausia koncertų salė yra Finlandijos salė. Šalia jos yra Hesperia parkas, kuriame mielai lankosi žmonės.