Kelioniumanija.lt

Rovaniemis – Suomijos Laplandijos sostinė, įsikūrusi prie poliarinio rato.

Rovaniemis yra laikomas oficialia Santa Klauso, arba Kalėdų senio tėviške, met netoli Rovaniemio yra Santaparkas, kuriame savo būstinę yra įsirengęs tikrasis Kalėdų senelis.

Rovaniemis yra ideali vieta stebėti šiaurės pašvaistes, Aurora Borealis. Laplandijoje šiaurės pašvaistes išvysti galima nuo rugsėjo mėnesio iki balandžio. Tai įstabus reginys, įspūdingas spalvų žaismas tamsiame danguje.

Kita populiari atrakcija Laplandijoje – pasivažinėjimas šunų kinkiniais. Tokie pasivažinėjimai rengiami nuo lapkričio iki balandžio mėnesio. O haskių fermas galima aplankyti ištisus metus.

 

Lankytinos vietos Rovaniemyje:

 

Santos parkas

Santos parke galima sutikti ir tikrą Kalėdų senelį, kuris kalbina vaikus. Čia taip pat veikia kavinė, suvenyrų parduotuvė, pašto kontora. Parke įrengta ekspozicija apie Kalėdų papročius visame pasaulyje. Galima aplankyti nykštukų kalvę ir haskių parkelį.

 

Arktikum muziejus

Arktikum muziejuje pasakojama apie gyvenimą Šiaurėje. Muziejus yra įkurtas netoli Suomijos Laplandijos sostinės Rovaniemio. Muziejuje galima paklausyti gyvų ir mirusių Šiurės tautų kalbų, apsilankyti jurtose, stebėti tikras arba virtualias Šiaurės pašvaistes. Taip pat galima apsilankyti mokslinių tyrimų stotyje bei peržiūrėti dokumentinį filmą.

 

Miškininkystės muziejus

Rovaniemyje esantis Miškininkystės muziejus supažindina su Laplandijos gyventojų kultūra ir gyvenimu miškuose 19-20 a. vid. Tai vienintelis tokio pobūdžio muziejus visoje Suomijoje.

 

Ranua laukinės gamtos parkas

Šis parkas – tai arktinių gyvūnų zoologijos sodas. Jame galima susipažinti su 50 gyvūnų rūšių. Ranua parkas yra populiarus šeimų su vaikais tarpe.

 

 

Visos lankytinos vietos