Švedija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Švedijos Karalystė

Regionas

Europa

Sostinė

Stokholmas

Didžiausi miestai

Geteborgas, Malmė, Upsala

Šalis garsėja

uostais, vėžių švente, gamta

Plotas

449 964 km²

Gyventojų skaičius

9,3 mln.

Kalba

Švedų

Pinigai

Švedijos krona (SEK)

Informacija apie šalį

Švedija yra penkta pagal dydį Europos šalis. Nuo piečiausio iki šiauriausio taško yra apie 1600 km. Rytinius Švedijos krantus skalauja Baltijos jūra. Šalies krantai daugiausia yra neaukšti ir uolėti. Vakaruose Švediją ir Norvegiją skiria Skandinavijos kalnai.

Apie 15 % šalies teritorijos yra už Šiaurės poliaračio. Ten vasarą keletą dienų saulė nenusileidžia, o žiemą kelias dienas nepakyla aukščiau horizonto. Švedija gali pasigirti, kad joje yra apie 100 000 ežerų.

Švedijos klimatas yra vidutinių platumų. Jam įtaką daro Golfo srovė. Klimatas skiriasi priklausomai nuo regiono. Sausio vidutinė temperatūra gali būti nuo -14 iki 0 laipsnių, o liepos nuo +10 iki +17 laipsnių. Šiaurinėje dalyje sniegas gali išsilaikyti iki 7 mėnesių, tad slidinėjimo sezonas yra labai ilgas.

Stokholmas yra Švedijos sostinė ir didžiausias miestas Skandinavijoje. Jis yra išsidėstęs 14-oje salų. Tai svarbus Švedijos jūrų uostas, ekonomikos bei kultūros centras. Jame yra labai daug lankytinų žavių vietų. O Geteborgas yra antras pagal dydį Švedijos miestas. Čia yra didžiausias Skandinavijoje jūrų uostas.

Didžiausia sala Baltijos jūroje yra Švedijai priklasantis Gotlandas. Ji yra labai mėgstama poilsio vieta. Čia saulė šviečia daugiau nei kitose šalies vietose. Salos sostinė yra Visby. 

Švedijoje yra daug slidinėjimo kurotų, kurie įtiks visokią patirtį turintiems slidinėtojams.