Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Klimatas. Švedijos klimatas yra vidutinių platumų. Jam įtaką daro Golfo srovė. Klimatas skiriasi priklausomai nuo regiono. Sausio vidutinė temperatūra gali būti nuo -14 iki 0 laipsnių, o liepos nuo +10 iki +17 laipsnių. Kalnuose kritulių išktenta iki 2000 mm, o lygumose iki 800 mm. Šiaurinėje dalyje sniegas gali išsilaikyti iki 7 mėnesių.

Transportas Stokholme. Lankant pagrindines miesto įžymybes yra labai patogu keliauti metro arba autobusais. Tarp salų plaukioja keltai arba laivai. Galima įsigyti Stockholm Card kortelę, su kuria galima nemokamai važinėti metro, autobusais ir traukiniais bei statyti automobilį aikštelėse. Taip pat su ja galima nemokamai patekti į daugiau nei 70 muziejų bei kitų įžymių vietų.

Keltai. Švedijoje yra daug prieplaukų, kuriose stoja keltai. Jais galima atplaukti į šalį iš užsienio, taip pat galima pasiekti šalies salas.

Traukiniai. Atidarius Őresundo tiltą Švediją galima labai greitai pasiekti traukiniu. Šalies viduje anksčiau buvo gana populiaru skristi lėktuvu, bet dabar atsirado supergreiti traukiniai, kurie yra labai mėgstami.

Automobiliai. Labai didelės baudos yra net už mažą greičio viršijimą. Vairuojant užmiesčiuose reikia būti atidiems, nes ant kelio gali pasirodyti briedis ar elnias.

Valiuta ir bankinės operacijos. Bankai dirba pirmadieniais-penktadieniais 10.00-15.00 val., bet kai kurie veikia ir iki 18.00 val. Valiuta yra Švedijos krona. Pinigus galima išsikeisti keityklose, kurios yra pagrindiniuose miestuose bei oro uostuose.

Ryšiai. Miestose yra taksofonų, kurie veikia su kortele. Ją galima nusipirkti spaudos ir tabako kioskuose. Taip pat tinka ir kreditinės kortelės ir tarptautinės telefono kortelės.

Lietuvos ambasada.

Grevgatan 5, BV

114 53 Stockholm, SWEDEN

Tel.+46 8 667 54 55 +46 8 667 54 55

Faks.+46 8 667 54 56

E-paštas: info@litemb.se