Pramogų parkai Skandinavijos šalyse

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gegužės 10d.

Jei vasarą nuspręsite pabėgti nuo karščio bangos į gaivesnes Skandinavijos šalis, nepraleiskite progos užsukti į vieną iš daugybės atrakcionų parkų.

 

Pramogų parkai Švedijoje

 

Liseberg atrakcionų parko įžymybės – linksmieji kalneliai ir siaubo kambarys, pramintas „Vaiduoklių viešbučiu“. Taip pat drąsą galite išbandyti laisvo kritimo bokšte, Atmosfear, kurio aukštis yra 116 m. Gioteburge esantis pramogų parkas yra vienas didžiausių Skandinavijoje. Čia rasite per 35 atrakcionus. Daugiau informacijos 

Gröna Lund – tai pramogų parkas, esantis Švedijos sostinėje Stokholme. Čia rasite visus klasikinius atrakcionus, o nuo laisvojo kritimo bokšto galėsite pasigrožėti Stokholmo panorama. 

 

Pramogų parkai Norvegijoje

TusenFryd nuotykių parkas Norvegijoje garsėja linksmaisiais kalneliais, vienais įspūdingiausių ir greičiausių Skandinavijos šalyse. Čia taip pat įrengtas vandens parkas, veikia per 30 atrakcionų. TusenFryd įsikūręs apie 20 km nuo Oslo. 

Hunderfossen pramogų parkas įsikūręs apie 15 km į šiaurę nuo Lilehamerio. Šiame pasakų parke lankytojams siūloma išbandyti per 50 atrakcionų, taip pat čia įsikūręs 4D kino teatras.  

Bø Sommarland – tai didžiausias vandens parkas Norvegijoje, įsikūręs apie 80 km nuo sostinės Oslo, Telemarko regione. Čia galima išbandyti per 20 baseinų, taip pat gausybę nusileidimo takelių ir įspūdinguosius vandens linksmuosius kalnelius. Daugiau informacijos 

 

Pramogų parkai Danijoje

 

Legolendas (Bilundas) – tai 1968 m. atidarytas pramogų parkas, kurio statyboms buvo sunaudota maždaug 45 milijonai populiariųjų Lego kaladėlių. Šis pramogų parkas orientuotas į 3-13 m vaikus. Legolende galima pamatyti Minilendą – miniatiūrinį Lego miestą, gyvūnų skulptūras. Rengiami įvairūs renginiai ir pasirodymai. Kiti Legolendai yra įsikūrę Vindzore, Jungtinėje Karalystėje, tarp Miuncheno ir Štutgarto esančiame Günzburg miestelyje pietų Vokietijoje, taip pat Kalifornijoje, JAV. Daugiau informacijos 

Tivoli – tai pramogų parkas, kuris buvo įkurtas 1843 m. Kopenhagoje naudojant H.K. Anderseno pasakų motyvus (autoriui dar esant gyvam). Netrukus Tivoli tapo mėgstama Kopenhagos gyventojų šeimyninio poilsio vieta. Parko pavadinimas kilęs nuo Italijos vietovės Tivoli, kurioje gyveno H.K.Andersenas. Tivoli parkai veikia ir kitose šalyse, tačiau Kopenhagos Tivoli buvo pirmasis. Tivoli parke gausu atrakcionų, o tamsiu paros metu galima pasigėrėti tūkstančiais įsižiebusių lempelių. Čia vyksta įvairūs pasirodymai, vaidinimai, koncertai, fejerverkų šou ir kitos pramogos. Kalėdų laikotarpiu parkas virsta Kalėdų muge – su tradiciniais patiekalais, čiuožykla ir gausybe dovanų idėjų. 

Djurs Sommerland – tai netuli Aarhus miesto esantis pramogų rojus. Nepraleiskite progos išbandyti linksmuosius kalnelius, kur greitis viršija 85 km/h. Be linksmųjų kalnelių, šiame pramogų parke yra ir vandens parkas, per 60 įvairių atrakcionų ir žaidimų aikštelių. 

Bonbon-Land (Holme-Olstrup). Šiame nuotykių parke, įsikūrusiame apie 100 km nuo sostinės Kopenhagos, rasite itin linksmų atrakcionų pavadinimų, pavyzdžiui, „Bezdančio šuns linkmieji kalneliai“.

 

Pramogų parkai Suomijoje

 

Muminukų slėnis – tai greta Turku esančiame Nantalio mieste įsikūręs teminis parkas, kuriame galima susipažinti su pasakų personažais, veikia vaikų teatras. Greta įsikūrusi „Vaski“ nuotykių sala, kurioje galima leistis į nuotykių kupiną lobių paiešką aplankant piratų uostą, žvejų kaimelį ir kitas įdomias vietas. Daugiau informacijos 

Sarkaniemi atrakcionų parke, kuris įsikūręs Tamperėje,  veikia planetariumas, delfinariumas, linksmieji kalneliai ir kitos pramogos, iš viso per 40 atrakcionų. 168 m aukščio apžvalgos bokšte veikia restoranas. 

Kalėdų senelio biuras, arba Santa Park, esantis Rovaniemyje – tai ne atrakcionų parkas, tačiau, be abejo, vieta, kurią būtina aplankyti Suomijoje keliaujant su vaikais. 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.