Kelioniumanija.lt

Skansen yra 1891 m. atidarytas pirmasis pasaulyje muziejus po atviru dangumi. Jame demonstruojami apie 150 statinių iš visos Skandinavijos, kurie perteikia samių (lapių) kultūrą bei valstiečių bei dvarininkų gyvenimą. Čia supažindinama su 5 Švedijos istorijos šimtmečiais – švedų buitimi, pastatais, kostiumais ir pan.

Skansen muziejuje, kuris įsikūręs po atviru dangumi Djurgardeno saloje, yra XIX a. miestelis, kuriame įvairūs amatininkai demonstruoja savo darbų atlikimo techniką. Tai ir stiklo pūtikai, ir keramikai, ir duonos kepėjai.

Be istorinių pastatų ir švedų buities rakandų, Skansen muziejuje taip pat galima aplankyti zoologijos sodą, kuriame pristatomi Švedijai būdingi gyvūnai, iš viso per 70 rūšių.

Šis muziejus – populiari vieta tradicinėms švedų šventėms, tokioms kaip Joninės, Valpurgijos naktis ar Šv.Lucijos diena, švęsti. Per Kalėdas čia tradiciškai šurmuliuoja Kalėdų mugė.   

 

Skansen muziejaus lankymas (2014 m.): 

  • Įsigijus Stokholmo kortelę Skansen muziejuje galima lankytis nemokamai, o įprasta bilieto kaina – 160 SEK, o vaikams (6-15 m) – 60 SEK. 
  • Darbo valandos. Sezono metu (gegužės-rugsėjo mėnesiais) muziejus dirba kasdien nuo 11 iki 17 val., kitu metu darbo valandos trumpesnės. 
  • Saloje įsikūrusį muziejų galima pasiekti plaukiant keltu tiesiai iš Stokholmo senamiesčio, Gamla Stan, iš Slussen. Taip pat galima važiuoti 44 maršruto autobusu.