Kelioniumanija.lt

Stokholmas yra Švedijos sostinė ir didžiausias miestas Skandinavijoje. Miestas yra išsidėstęs 14-oje salų, kurias jungia per 50 tiltų. Tai svarbus Švedijos jūrų uostas, ekonomikos bei kultūros centras.

 

Stokholmo istorija 

Pirmą kartą Stokhomas rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtas 1252 m. Jis buvo minimas kaip svarbus uostas prekiaujant geležies rūda.

Švedijos karalystės sostine Stokholmas tapo 1523 m., kai buvo sulaužyta Kalmaro unija.

 

Žymiausios Stokholmo vietos 

Stokholmo simbolis – rotušė Stadshuset, kuri užbaigta 1923 m. Jos interjerą puošė daug garsių Švedijos dailininkų. Seniausias parkas mieste – Kungsträdgården arba Karaliaus sodas. Vasarą jame veikia teatras po atviru dangumi ir rengiamos įvairios šventės, o žiemą įrengiama čiuožykla. Parke yra fontanas ir Karolio XII statula. Prie parko įsikūrę Karališkosios operos rūmai.
Kalbant apie Stokholmo muziejus, populiariausias mieste yra Vasamuseet, kurio pagrindinis eksponatas yra karališkasis karo laivas. Skansen yra 1891 m. atidarytas pirmasis pasaulyje muziejus po atviru dangumi. Dar vienas muziejus – Nordiska Museet – skirtas apibūdinti Švedų gyvenimą nuo 1520 m. iki šių dienų. Eksponatai yra labai įvairūs ir jų yra daugiau nei pusantro milijono. Moderna Museet yra 1998 m. įkurtas muziejus, kuriame eksponuojami modernaus meno kūriniai.
Žymieji Karaliaus rūmai buvo užbaigti XIII a., bet 1697 m. sudegė per gaisrą. Jų vietoje buvo pastatyti nauji rūmai, kurių interjeras prancūziškas, o eksterjeras itališkas. Šiuo metu tai nėra karaliaus rezidencija. Didingas Drotningholmo dvaras yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą.
Svarbiausios šventovės mieste yra Stokholmo katedra Storkyrkan (liet. „didelė bažnyčia“) ir seniausia mieste bažnyčia Riddarhomskyrkan, kuri garsi laidojimo rūsiais, kuriuose buvo laidojami Švedijos monarchai.