Ekonomika ir politika

Kelioniumanija.lt

Šveicarija yra garsi stabiliais bankais. Tai labai išsivysčiusi ir turtinga valstybė. Svarbiausias bankininkystės centras yra Ciurichas. Pasaulyje žinomi šveicariški laikrodžiai yra gerbiami, mėgstami už jų nuostabų dizainą ir kokybę.

Šalis labai saugo vidaus gamybą, skatina žemės ūkio vystymą. Dabar daugiau nei pusė šalyje pagamintos produkcijos yra suvartojama Šveicarijoje.

Šveicarijos pramonėje daugiausia gaminama mokslo naujovių reikalaujanti produkcija. Tiek vasarą, tiek žiemą į šalį atvyksta daugybė turistų.

Šveicarija yra parlamentinė federacinė respublika, šios konfederacijos pradžia buvo 1291 m., kai susijungė trys pirmieji kantonai. Valstybės vadovas yra prezidentas, vienerių metų kadencijai renkamas Federacinėje Asamblėjoje iš Federacinės Tarybos narių.

Šveicarijos parlamentas (Federacinė asamblėja) yra dviejų rūmų: Nacionalinė taryba, kurią sudaro 200 deputatų renkamų 4 metams, ir Kantonų taryba, kurią sudaro po 2 žmones iš kiekvieno kantono, 46 deputatai, renkami 4 metams. Šveicarijoje politinis gyvenimas vyksta trimis lygiais: konfederacijos, kantonų ir seniūnijų.

Šveicarija nėra Europos Sąjungos narė.