8 priežastys įsimylėti Šveicariją

Autorius: Kelionių manija , 2011, Birželio 01d.

1. Kalnai

Šveicarija neįsivaizduojama be baltkepurių Alpių, kurios užima beveik du trečdalius šalies teritorijos, o šveicarams kalnai – gyvenimo būdo dalis. „Kalnuotos“ ne tik šveicarų atostogos, kurių metu žiemą jie skuba į slidinėjimo kurortus, o vasarą leidžiasi į žygius po kalnuotas apylinkes. Šveicarijoje yra daugybė pažymėtų turistinių žygių trasų; dalis iš jų – aukštai kalnuose. Galima rinktis įvairaus sudėtingumo maršrutus, grožėtis nepabostančiais kalnų peizažais, uolomis, tarpekliais, kalnų upėmis ir galimybe pabėgti nuo civilizacijos. Be to, šios šalies gyventojai pasirengę mokėti brangiau už sklypą, nuo kurio atsiveria boluojančių viršukalnių vaizdas.

 

sveicarija-keliones.jpg

 

2. Šokoladas

Juodasis, baltasis, pieniškas, su įvairiausiais įdarais, pagardintas aitriaisiais pipirais – smaližiams Šveicarijoje netenka nuobodžiauti. Ir patys šveicarai be šokolado neįsivaizduoja savo gyvenimo: nuo klasikinės plytelės iki šokolado fondiu ar šokolado vonios spa centre.

 

3. Sūris

Šveicarijoje sūris – vienas svarbiausių produktų, kurio gamybos tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Nuostabiais sūriais garsėja italai, prancūzai, tačiau bent sykį paragavę šveicariško sūrio pripažinsite, kad šios šalies gyventojai – tikri šio produkto žinovai. Kone kiekvienas kantonas turi savo numylėtą ir per amžius išpuoselėtą sūrį. Tradicinis šveicarų patiekalas, sūrio fondiu, yra žinomas visame pasaulyje.

 

4. Traukiniai

Vienas iš būdų pamatyti Šveicariją – pro traukinio langą. Tiesa, šis malonumas nėra pigus, tačiau komfortiški ir vieni punktualiausių pasaulyje šveicariški traukiniai puikiai tinka norint pasigrožėti šios šalies gamta: geležinkelio bėgiai raizgosi tarp kalnų, kerta juos tuneliais, driekiasi virš tarpeklių ir vaizdingų kalnų upių. Vienas gražiausių maršrutų ne tik Šveicarijoje, bet ir visame pasaulyje, Glacier Express vingiuoja nuo prabangaus kalnų slidinėjimo kurorto St.Moritz iki Zermatt. 7 valandas trunkančios kelionės metu traukinys kerta apie 300 tiltų ir pravažiuoja 90 tunelių.

 

sveicarija-keliones4.jpg

 

5. Miesteliai

Kadangi Alpės užima didžiąją dalį šalies teritorijos, šalies gyventojai koncentruojasi lygumose ir kalnų prieigose. Tad nenuostabu, kad plotu už Lietuvą mažesnėje šalyje, turinčioje daugiau nei dvigubai daugiau gyventojų, miesteliai „sutūpę“ vienas šalia kito. Didelių miestų Šveicarijoje nėra. Sostinė Bernas gyventojų skaičiumi nelenkia mūsų Šiaulių, o didžiausias Šveicarijos miestas ir ekonomikos centras Ciurichas pagal šį rodiklį šiek tiek lenkia Kauną. Dauguma šalies gyventojų gyvena palyginti nedideliuose miestuose ir miesteliuose. Nedideliuose miestukuose būtinai pamatysite žavių autentiškų namų mažais langučiais ir ornamentuotomis langinėmis. Dar gražesnių išvysite atokesnėse ūkininkų sodybose.

 

sveicarija-keliones3.jpg

 

6. Karnavalai ir šventės

Pasaulyje bene geriausiai žinomi Rio de Žaneiro ar Venecijos karnavalai. Tačiau ne mažiau triukšmingus karnavalus rengia ir santūrieji šveicarai. Fasnacht, arba Užgavėnių, karnavalai organizuojami daugumoje Šveicarijos miestų, tačiau bene žymiausias yra Liucernos karnavalas, kuomet šio miesto gatvės prisipildo ne tik persirengėlių, bet ir muzikos, triukšmo bei linksmybių. Užgavėnės be abejo nėra vienintelė tradicinė šventė šioje Alpių. Kaimo vietovėse kiekvieną rudenį rengiamos teatrališkos gyvulių sugrįžimo iš Alpių pievų eisenos, tradicinių kalnų dainų jodel festivaliai, sūrio ragavimo šventės ir daugybė kitų.

 

sveicarija-keliones1.jpg

 

7. Tautų ir kalbų įvairovė

Šalis, kurioje galima patirti ir vokišką santūrumą, ir prancūzišką eleganciją, ir itališką impulsyvumą – tereikia aplankyti skirtingus jos regionus. Šveicarijoje yra net 4 valstybinės kalbos: vokiečių, prancūzų, italų ir retoromanų. Pastarąja kalba tik nedidelė dalis šalies gyventojų, gyvenančių atokesniuose kalnų regionuose.

 

8. Kokybė

Šveicarija priskiriama prie turtingiausių pasaulio valstybių, kuriose gyvenimo kokybė yra itin aukšta. Matyt, ne veltui Šveicarijos Alpių papėdėse net ir Holivudo žvaigžės įsigyja būstus, kuriuose tikisi ramiai leisti senatvės dienas… Šveicarijos vardas neatsiejamas ir nuo daugybės kokybiškų prekių ir paslaugų: patikimų bankų, kokybiškų laikrodžių ir kt.: kas gi nežino Rolex, Tissot, Swatch, Credit Suisse ar UBS.

 

sveicarija-keliones2.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.
Taip pat skaitykite:

Šveicarijos kulinarinės įžymybės: šokoladas