Šveicarija: 10 gražiausių lankytinų vietų

Autorius: Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 27d.
Šveicarija negaili atvirukinių ir visokių kitokių akiai mielų vaizdų atvykėliams, nes ši šalis yra apdovanota ypatingais gamtos turtais – Alpėmis, kurias tarsi karūna puošia snieguotos viršūnės, vaizdingais slėniais, kuriais skuba sekundžių tikslumu riedantys traukiniai, šniokščiančiomis kalnų upėmis ir melsvomis ežerų akimis. Dar pridėkime tvarkingus senamiesčius ir nedidelius miestukus – štai jums tobulos atostogos!
Liucerna

Neretai gražiausiu Šveicarijos miestu vadinama Liucerna yra įsikūrusi šios Alpių šalies širdyje. Ties Reuso upe įsikūrusį miestą supa baltuojančios viršukalnės, o jaukios gatvelės ir freskomis dekoruoti senamiesčio namai kviečia paklaidžioti po vienuolių benediktinų 9 a. įkurtą miestą. Bevaikštant po Liucerną sunku nenuklysti iki žymiojo Koplyčios tilto – seniausio Europoje dengto medinio tilto, kuris buvo nutiestas 14 amžiuje.

 

Ženevos ežeras ir Lavo vynuogynai

Ieškantys vaizdingų vietovių turėtų nepraleisti Ženevos ežero, dar vadinamo Lac Leman, kuris driekiasi Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose. Šveicarai neturi jūros, tad Ženevos ežeras yra mėgiama atostogų vieta. Šiaurinėje pakrantėje boluoja Alpių viršukalnių karūna su dailiausiu jos perlu – Monblanu. O pietiniame šio ežero šlaite raizgosi Lavo (Lavaux) vynuogynų terasos. Sakoma, kad Lavo regiono vynuoges subrandina trys saulės: t.y. tikrieji saulės spinduliai, nuo ežero paviršiaus atsispindintys spinduliai ir akmeninėse terasų sienelėse sukaupta šiluma.

 

Šiljono pilis

Praktiškai ant vandens nutūpusią viduramžių pilį, Chateau de Chillon, taip pat rasite prie Ženevos ežero. Buvusioje Savojos kunigaikščių pilyje atkurti autentiški menių bei apartamentų interjerai, o nuo pilies bokštų atsiveria nepakartojami Ženevos ežero vaizdai.

 

3siljono-pilis.jpg

Berno senamiestis

Palyginti nedidelė Šveicarijos sostinė Bernas labai skiriasi nuo didžiųjų Europos sostinių – čia gyvenimas slenka lėtai. Raudonais stogais pasipuošę namai tvarkingai sutūpę palei senamiesčio gatveles žalsvame Are upės vingyje. Berno simbolis yra meška, su šiuo gyvūnu siejama ir miesto įkūrimo legenda, o senamiesčio pakrašty esančiame aptvare iki šiol laikomos kelios meškutės.

 

3bernas.jpg

Interlakenas

Dar vienas vaizdingų panoramų supamas miestas – tai tarp dviejų ežerų Alpių papėdėje įsispraudęs Interlakenas. Nors pats miestelis nėra itin gražus, tačiau viską atperka jo apylinkės, kuriose įrengtas ne vienas keltuvas ar funikulierius norintiems paganyti akis virš žaliuojančių slėnių, kuriuose išsimėtę jaukios šveicariškos sodybos ir melsvų ežerų akių.

 

Zermatt 

Zermatt – tai tarsi vartai į bene labiausiai fotografuojamą Šveicarijos viršukalnę, Materhorną. Šio kalno papėdėje įsikūręs miestelis yra populiarus slidinėjimo kurortas, o vasarą čia suguža kalnų žygių mėgėjai. Be to, Zermatt garsus ypatingai švariu oru, nes čia jau daugiau nei septynis dešimtmečius leidžiama važinėti tik elektra varomais automobiliais.

 

3materhornas.jpg

 

Belincona

Pietinėje Alpių pusėje, itališkoje Šveicarijos dalyje, Tičino kantone įsikūrusi Belincona (Bellinzona) nuo seno garsėjo kaip vartai į Italiją. Bene labiausiai Belinconą garsina trys pilys, nutūpusios ant kalvų. Didžiausia iš pilių – Castelgrande, pasipuošusi išraiškingomis dantytomis sienomis, kurios čia ėmė kilti dar 13 a. Priešingame slėnio, kuriame susigrūdę Belinconos senamiesčio namai, šlaite rymo dar dvi pilys – tai Montebello ir Sasso Corbaro.

 

Sankt Galenas

Tarp Konstancos ežero ir banguojančių Apencelio krašto Alpių pievų įsiterpęs Sankt Galenas garsus dailiu senamiesčiu, kuriame kone kas antras namas yra papuoštas prabangiu erkeriu – tai šio miesto ypatybė. Vis dėlto, labiausiai airių vienuolio įkurtą Sankt Galeną garsina Vienuolyno biblioteka, kurios prašmatnioje rokokinėje salėje sukaupta gausybė spausdintų knygų bei rankraščių. Seniausiems jų – jau per 1000 metų.

 

3sankt-galenas.JPG

Reino krioklys
Šniokščiantis, riaumojantis vanduo, krentantis iš 23 metrų aukščio – tai Reino krioklys, esantis Šveicarijos Šafhauzeno miestelyje netoli Vokietijos sienos. 150 metrų pločio krioklys yra itin galingas – teigiama, jog per sekundę čia prateka apie 700 000 litrų vandens! Kriokliu galima grožėtis iš viršaus arba, nusileidus prie pat upės, stebėti galingą vandens žaismą iš arti.
Ciurichas

Ant ežero kranto įsikūrusį Ciurichą, didžiausią Šveicarijos miestą, verta aplankyti ne tik dėl smailių bažnyčių bokštų ar Limato upės krantinės, kurią nutūpę dailūs senamiesčio namai. Būtina pasivaikščioti Bahnhofstrasse – pagrindine prekybine gatve ir bent paganyti akis į spindinčias žymiausių pasaulio dizainerių prekiniais ženklais prekiaujančių parduotuvių vitrinas.

 

3ciurichas.jpg

Nuotr. sxc.hu ir kelioniumanija.lt
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.