Šventė, dedikuota svogūnams

Autorius: Kelionių manija , 2010, Lapkričio 22d.

Kasmet ketvirtąjį lapkričio pirmadienį Šveicarijos sostinėje Berne šurmuliuoja tradicinis Svogūnų turgus (Zibelemärit). Šią dieną į miestą suvažiuoja ūkininkai iš aplinkinių vietovių, kartu atgabendami per 50 tonų svogūnų ir česnakų!


Šią tradicinės šventės dieną miesto gatvėse išsirikiuoja aibė prekystalių, kuriuose pūpso puošnios svogūnų pynės ir kupinos pintinės, gatvėje ir restoranuose siūloma paragauti svogūnų sriubos ir užkąsti svogūnų pyrago ar net svogūninių dešrelių.


Nors svogūnai yra pagrindinis šventės akcentas, mieste ištisą dieną šurmuliuojančioje mugėje galima įsigyti ir kitų sodo bei daržo gėrybių, šviežių sūrių, riešutų, taip pat suvenyrų, o sušalusius sušildo tradicinis karštas vynas.

svogunu-turgus4.jpg


Šiemet tradicinis folkloro festivalis, dedikuotas virtuvės karaliui svogūnui, vyks lapkričio 22 d.

svogunu-turgus2.jpg


Manoma, jog Svogūnų turgus – tai palikimas viduramžiais šiame mieste dvi savaites vykdavusio Šv. Martyno turgaus, į kurį ūkininkai atveždavo savo išaugintas rudens gėrybes. Svogūnų turgus šaltiniuose minimas nuo XIX a. vidurio.

svogunu-turgus5.jpg


Svogūnų gydomosios savybės pastebėtos dar Antikos laikais: svogūnų sultimis buvo gydoma angina, skrandžio ligos, apetito sutrikimai. Šiandien svogūnais gydomos kai kurios peršalimo, žarnyno ligos, sąnarių skausmai.

svogunu-turgus.jpg

Lankytinos vietos