Kelioniumanija.lt

Apencelis (Appenzell) – tai gražus miestelis Šveicarijos Alpėse, šalies rytuose, o taip pat ir istorinio Apencelio kantono (kuris yra mažiausias Šveicariijoje) centras. Miestelyje gyvena apie 7000 gyventojų.

Miestelis yra tarsi muziejus po atviru dangumi – čia jaukiose gatvelėse stovi šveicariškai išpuoselėti tradiciniai namai su mažyčiais langučiais ir freskomis dekoruotais fasadais. Miesto rotušėje įsikūręs Apencelio muziejus, supažindinantis su regiono istorija ir kultūra. 

Apencelio regionas, besidriekiantis banguojančiuose Alpių slėniuose, garsėja savo unikaliomis tradicijomis, kurias vietos ūkininkai puoselėja šimtmečiais.  

Miestelį garsina Ländlerfest– tai kasmet rugpjūčio mėnesį rengiamas folkloro festivalis, kurio metu skamba tradicinių styginių instrumentų muzika ir sukasi šokėjai. 

Apencelis taip pat žymus ir savo sūriu, kuris pasižymi stipriu, kiek aštroku aromatu. Šis sūris brandinamas 3-6 mėnesius, reguliariai įtrinant aromatingomis žolelėmis. Su Apencelio sūrio istorija ir gamybos procesu galima susipažinti šalia miestelio esančioje Stein pieninėje – Appenzeller Schaukäserei Stein.