Kelioniumanija.lt

Tarp Šveicarijos vokiškosios ir itališkosios dalių vingiuoja senoji Gotardo perėja, jungianti Andermatt ir Biasca gyvenvietes. Senoji, mat dabar vos per dešimt minučių galima praskrieti tuneliu, jungiančiu skirtingose kalnyno pusėse esančius šios šalies regionus.

Alternatyvos 64 km besirangančiai Gotardo kalnų perėjai yra du tuneliai – 15 km ilgio geležinkelio tunelis ir 17 km ilgio automobilių tunelis. Tačiau tik vingiuodami Gotardo perėjos keliuku, kuris kyla į 2106 m aukštį, galėsite pasigrožėti įspūdingais vaizdais.

Šiame kelyje mokesčiai buvo renkami jau 14 amžiuje, o istorikai įsitikinę, jog tai buvo viena iš Šveicarijos finansinės sėkmės priežasčių. Didžiausios gamtinės kliūtys, ilgą laiką trukdžiusios iš šiaurės į pietus vykstantiems keliautojams, buvo Šioleneno tarpeklis ir garmanti Reuso kalnų upė. Virš šios upės pakibęs ir bene įspūdingiausias viso maršruto tiltas, pramintas Velnio tiltu. Anot legendos, vienam piemeniui pabodo kaskart galynėtis su Reuso srove ir jis tarė, jog galėtų pats velnias nutiesti tiltą per šią upę. Vos ištarus šiuos žodžius, pasirodė velnias, kuris pažadėjo pastatyti tiltą, jei jam bus atiduota siela to, kuris pirmasis kirs tiltą. Gudrus piemuo davė pažadą, tačiau velniui nutiesus tiltą jis pirmiausia nuginė savo ožkas. Velnias, supratęs klastą, supyko ir metė į piemenį didžiulę uolą, tačiau ji nepataikė ir užstrigo tarpeklyje. Šią uolą, pakibusią ties Velnio tiltu, galite išvysti ir dabar. Tiesa, statant Gotardo tunelį ją teko kiek patraukti.