Kelioniumanija.lt

Lauterbrunnen slėnis – tai vienas vaizdingiausių Alpių slėnių Šveicarijoje. Čia tarp masyvių uolų įsispraudusios žaliuojančios ir žydinčios Alpių pievos bei nedideli jaukūs kaimeliai su stypsančiais bažnyčių bokštais, o įspūdį dar labiau sustiprina trykštantys kriokliai.

Lauterbrunnen slėnis dar vadinamas 72 krioklių slėniu, nes čia šniokščia būtent tiek krioklių. Jau vien pats vietovės pavadinimas Lauterbrunnen išvertus į lietuvių kalbą reiškia daug krioklių. Vis tik, iš visų slėnio krioklių bene gražiausias ir įspūdingiausias yra Staubbach krioklys, krentantis nuo uolos iš daugiau nei 300 m aukščio. Tai yra vienas aukščiausių laisvo kritimo krioklių Europoje.

Dar vienas įspūdingas Lauterbrunnen slėnio krioklys – tai Trummelbach krioklys, kurio vanduo šniokščia žemyn iš 200 m aukščio.  

Slėnio pagrindinis miestukas yra Lauterbrunnen. Jis įsikūręs apie 800 m aukštyje virš jūros lygio. Kiti verti dėmesio slėnyje įsikūrę miesteliai – tai Isenfluh, Murren.

Lauterbrunnen slėnis yra Šveicarijos Bernese Oberland regione. Nuo šalies sostinės Berno ši vaizdinga vietovė yra nutolusi apie 65 km. 

 

Kelionių idėjos