Kelioniumanija.lt

Belincona (it. Bellinzona) yra Tičino kantono sostinė. Čia pagrindinė kalba yra italų. Miestas yra labai itališkas ir gerokai skiriasi nuo daugumos Šveicarijos miestų, įsikūrusių šiaurinėje vokiškoje šalies dalyje. Belinconą puošia turgaus aikštės, renesansinės bažnyčios.

Belincona tituluojama Šveicarijos pilių miestu, nes čia ant kalvų stovi net trys pilys. Be to, ji dar vadinama vartais į Italiją, mat miestas įsikūręs strateginėje vietoje, iš kurios šiauriečiai gali pasiekti Italiją. Tuo tarpu keliaujant iš pietų Belincona yra tarsi vartai į Alpes.

Didžiausia iš trijų Tičino sostinėje Belinconoje esančių pilių – Castelgrande, apsupta didinga dantyta siena. Iš pilies atsiveria vaizdas ne tik į priešingame šlaite esančias kitas dvi pilis (Montebello ir Sasso Corbaro), bet ir į viduramžių senamiestį.

Visos trys Belinconos pilys yra saugomos UNESCO ir yra vienos geriausiai išsilaikiusių viduramžių gynybinių tvirtovių pavyzdžių Šveicarijoje.

Pirmieji šioje strateginėje vietoje savo įtvirtinimus pasistatė romėnai, o dabartinė Castelgrande pilis, pradėta statyti 13 amžiuje, tapo neįveikiama tvirtove, priklausiusia Visconti šeimai. Tarp dantytų pilies sienų dominuoja du bokštai – Juodasis ir Baltasis.

Į Castelgrande pilį užkilti galima tiesiai iš miesto centro, Piazzetta Della Valle, kalne įrengtu liftu arba įrengtais laiptais pėsčiomis. Įėjimas nemokamas, kainuoja tik įėjimas norint patekti į nedidelį pilies muziejų. Pilies terasoje įsikūręs restoranas, kviečiantis papietauti grožintis nepakartojama panorama.

Nusileidus nuo Castelgrande pilies kalno ir perėjus Belinconos senamiestį, priešingame kalne galima apžiūrėti kitas dvi pilis – Montebello ir Sasso Corbaro.

Belincona garsėja tradiciniu karnavalu – Carnevale Rabadan, kuris kasmet vasario mėnesį nuspalvina miesto gatves, kurios prisipildo triukšmingų ir linksmų persirengėlių. Spalio mėnesį mieste įsikuria Sūrio mugė, o prieš Kalėdas šurmuliuoja kalėdinė mugė.