Kelioniumanija.lt

Arės upė (Aare) juosia Berno, Šveicarijos sostinės, senamiestį, kuris yra unikalus ir puikiai išlaikęs 16-17 a. stilių. Berno senamiestis yra įtrauktas į Unesco pasaulio paveldo sąrašą. Čia rasite daugiau nei 6 km nusidriekusias istorines Berno arkadas. Bernas dar vadinamas fontanų miestu, mat jame apstu renesansinių fontanų.

Bernas – yra tik ketvirtasis pagal dydį, tačiau tuo pačiu tai politiškai svarbiausias šalies miestas, taip pat garsus kultūriniu gyvenimu.

Bernas buvo įkurtas 12 a. pab. Kunigaikščio Zähringeno. Pasakojama, kad pavadinimas kilo nuo pirmojo gyvūno, sumedžioto anksčiau čia augusiame miške, lokio (vok. Bär). Dabar lokys yra miesto emblemoje. Be to, meškos yra miesto simbolis ir jas galima pamatyti mieste įrengtame aptvare.

Svogūnų turgus (Zibelemärit) – tai tradicinis folkloro festivalis, Šveicarijos sostinėje Berne rengiamas kasmet ketvirtąjį lapkričio pirmadienį. Ūkininkai iš aplinkinių vietovių šventės dieną į miestą atgabena per 50 tonų svogūnų ir česnakų, dažniausiai supintų į puošnias pynes. Mieste šurmuliuoja mugė, kurioje galima įsigyti įvairių sodo ir daržo gėrybių, šviežių sūrių bei suvenyrų, o sušalusius sušildo tradicinis karštas vynas.

 

Lankytinos vietos Berne:

 

Berno senamiestis

Šveicarijos sostinės Berno senamiestis yra pasaulio paveldo paminklas. Jis yra garsus dengtomis gatvelėmis, kur galima saugotis nuo blogo oro. Pagrindinės gatvės yra Kramgasse, Spitalgasse, Marktgasse ir Gerechtigkeitsgasse. Jose daug galerijų, kavinių, parduotuvių. Berno senamiestį puošia fontanai. Kiekvienas fontanas vaizduoja žymų istorinį ar legendinį asmenį.

 

Parlamento rūmai

Parlamento rūmai (Bundeshaus) įsikūrę Berne, prie Bärenplatz ir Bundesplatz, pagrindinių miesto aikščių. Čia gali užeiti visi, bet tik tuo metu, kai neposėdžiauja Šveicarijos parlamentas. Šiose aikštėse kiekvienais metais ketvirtą lapkričio pirmadienį rengiamas svogūnų turgus. Taip yra švenčiamas šios daržovės derlius.

 

Ementalio slėnis

Ementalio slėnis yra netoli Berno miesto. Jis garsus Emmentalio sūriu, regione gaminamu nuo 13 amžiaus. Šiame regione Emės upės slėnyje labai žavūs miesteliai ir kaimai, nuostabi gamta, kurią puošia neaukštos kalvos, vešlios ganyklos, dengti mediniai tiltai ir saviti namai. Daugiau apie Ementalio slėnį

 

Berno katedra 

Katedra stovi Münstergasse gatvėje. 15 a. pastatyta katedra yra nuostabus vėlyvosios gotikos pavyzdys. Pagrindinis įėjimas yra puikiausia pastato dalis. Čia kalto ir tapyto akmens kūrinyje pavaizduota Paskutiniojo teismo diena. Prie katedros yra nedidelis parkas, iš kurio matosi Arės upė.

 

Kitos lankytinos vietos 

Lokių duobė (Bärengraber), kurioje laikomi miesto simboliu tapę lokiai, įrengta 19 amžiuje. Miesto laikrodžio bokštas stypso Kramgasse ir Marktgasse gatvių sankryžoje. Jis pastatytas 1530 m. Kas valandą galima stebėti pasirodančias figūrėles. Miesto istorijos muziejuje (Historisches Museum Bern) galima išvysti daug puikių eksponatų, tarp kurių ir nuostabius flamandiškus gobelenus. Paul Klee Centre eksponuoja apie 4000 žinomo ekspresionisto, kuris gyveno Berne 33 metus, darbų.