Kelioniumanija.lt

Pačioje Šveicarijos širdyje įsitaisiusi Liucerna (pr. Lucerne, vok. Luzern) yra didžiausias miestas centrinėje Šveicarijoje ir Liucerno kantono sostinė. Miestas įsikūręs ties to paties pavadinimo ežeru, kuris dar vadinamas Keturių kantonų ežeru, ir yra Šveicarijos vokiškai kalbančioje dalyje.

Miesto apylinkės žavi stereotipiniais šveicariškais vaizdais – krištoliniai ežerai, kalnai snieguotomis viršūnėmis, vešlios ganyklos.

Liucernos senamiestis yra pėsčiųjų zona, kurioje automobilių eismas uždraustas.

Liucerna kadaise buvo pirmasis miestas, prisijungęs prie Šveicarijos konfederacijos. Miestas buvo įkurtas 9 amžiuje vienuolių benediktinų. Iki šiol Liucerna yra svarbus protestantiškosios Šveicarijos katalikybės centras.

Lucerna garsėja kasmet miesto gatvėse vasario arba kovo mėnesį vykstančiu spalvingu ir triukšmingu Fasnacht festivaliu.

 

Lankytinos vietos:

 

Koplyčios tiltas 

Koplyčios tiltas (Kapellbrücke) yra bene žymiausia Liucernos miesto lankytina vieta. Tai – medinis 204 m ilgio dengtas tiltas, pastatytas 1333 m. Jis sudarė dalį pradinių miesto sienų ir yra vienas seniausių medinių tiltų Europoje. Tiltą puošia ant stogo gegnių kabantys 17 a. piešiniai, kurie vaizduoja karo scenas, šventuosius ir miesto istorijos fragmentus.

 

Šveicarijos transporto muziejus

Šiame muziejuje eksponuojama didžiulė įvairiausių transporto priemonių kolekcija – traukiniai, automobiliai, lėktuvai, laivai ir kt. Taip pat supažindinama su transporto istorija. Šis interaktyvus muziejus yra vienas lankomiausių Šveicarijos muziejų.

 

Pikaso muziejus 

Picasso Museum įkurtas prie rotušės. Jame saugomi vėlesnės menininko kūrybos darbai. Eksponuojama daug jo fotografijų, kurias padarė Davidas Douglas Duncanas, fotografavęs Picasso paskutiniaisiais 20 jo gyvenimo metų.

 

Kiti muziejai ir galerijos 

  • Resengart Collection galerija eksponuoja daugiau nei 200 modernizmo menininkų darbų, tarp kurių yra ir Klee, Picasso, Cézanne‘as.
  • Richard Wagner Museum įkurtas pastate, kur kompozitorius gyveno ir dirbo 1866-1872 m. Muziejuje galima pamatyti 17-19 a. instrumentų kolekciją, laiškus, rankraščius bei nuotraukas.
  • Bundesbriefmuseum saugoma 1291 m. Ištikimybės priesaika, kuri buvo Šveicarijos konfederacijos pradžia.

Liucernos apylinkės

Liucernos apylinkėse esantis Rigi kalnas garsus tuo, kad nuo Vitznau kurorto iki jo viršūnės buvo nutiestas pirmasis Europoje kalnų geležinkelis. Pilatus kalną galima pasiekti keltu arba traukiniu, o nuo jo atsiveria nuostabūs Alpių vaizdai.