Tadžikija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Tadžikistano Respublika

Regionas

Azija

Sostinė

Dušanbė

Didžiausi miestai

Dušanbė, Chodžentas, Kuliabas, Kurgantepa, Konibodomas

Šalis garsėja

Kalnais

Plotas

143 100 km²

Gyventojų skaičius

7,3 mln.

Kalba

Tadžikų

Pinigai

Tadžikijos somonis (TJM) = 100 tangų

Informacija apie šalį

Tadžikija arba Tadžikistanas yra Vidurio Azijoje. Šalis ribojasi su Afganistanu, Kinija, Kirgizija ir Uzbekija.

Šis kraštas žavi įvairiu kraštovaizdžiu. Čia galima matyti ir dykumas, ir padengtas sniegu kalnų viršūnes. Kalnai užima didžiąją šalies teritoriją. Šios vietovės puikiai tinka įdomiems žygiams.

Tadžikiją pažinti nėra lengva, nes šalis yra įtari turistų atžvilgiu. Norint patekti į tam tikras gražias vietas gali prireikti leidimų. Be to, šalyje yra labai daug nesutvarkytų kelių, tad patogiausias būdas keliauti po Tadžikiją – išsinuomotu visureigiu. Bet visus sunkumus atperka nuostabi gamta, draugiški vietiniai gyventojai ir šalies nuošalumas.

Maloniausias laikas lankytis Tadžikijoje yra pavasaris arba ruduo. Pavasarį vidutinė temperatūra būna apie +20-30°C. Aplinką puošia sprogstantys alyvų žiedai, o rudenį džiugina vaisių gausa.

Tadžikijoje valgyti pradedama nuo saldžių patiekalų. Dažniausiai iš pradžių užkandama chalvos su arbata, o tada valgoma sriuba ir mėsos patiekalai. Populiariausias gėrimas yra arbata. Iš alkoholinių gėrimų mėgiamas alus, vynas, degtinė, brendis, putojantis vynas. Per pusryčius dažnai geriamas kefyras arba jogurtas.