Tailandas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Tailando Karalystė

Regionas

Azija

Sostinė

Bankokas

Didžiausi miestai

Čiangmajus, Nontaburis

Šalis garsėja

kaip „šalis ant dramblio“, kikbokso gimtinė

Plotas

513 115 kv. km

Gyventojų skaičius

64 mln.

Kalba

tajų

Pinigai

Batas = 100 santagų

Informacija apie šalį

Tailando Karalystė įsikūrusi Azijos pietrytinėje dalyje, prie Indijos vandenyno, Indokinijos ir Malajų pusiasaliuose. Šalis iš šiaurės į pietus nusidriekusi per 1700 km. Maždaug ketvirtadalį šalies teritorijos užima miškai. Tailandas ribojasi su Laosu, Kambodža, Malaizija, Mianmaru (Birma). Šalies krantus skalauja Andamanų jūra ir Tailando (Siamo) įlanka, kuri priklauso Pietų Kinijos jūrai.

Tailando pakrantėje daugybė nedidelių salų – Puketas, Samujas, Panganas, Čangas, Kutas, Lanta. Vaizdingiausias Tailando regionas – šalies šiaurė, kur gimė tajų civilizacija. Šiaurės Tailande yra žymusis „Auksinis trikampis“ – vieta, kur susikerta trijų valstybių, Tailando, Laoso ir Mianmaro (Birmos) sienos).

Tailando pavadinimas siejamas su žodžiu „laisvė“: būtent tai reiškia tailandų kalbos žodis „tai“. Iki 1939 m. valstybė buvo vadinama Siamo vardu. Siamas sanskrito kalba reiškia „tamsiaodis“.

Tailande itin kruopščiai puoselėjamos tradicijos ir kultūra. Tailandiečiai – draugiška ir geranoriška tauta. Sakoma, jog Tailandas – šypsenų šalis. Susidaro įspūdis, jog tailandiečiai visuomet viskuo yra patenkinti. Šypsena yra nacionalinės filosofijos, vadinamos „sanuk“, arba gyvenk džiaugdamasis, išraiška.

Tailandas – tai vaizdingi paplūdimiai, stulbinantis gamtos grožis, tropiniai miškai, tailandiečių svetingumas, šypsenos, erotiniai šou ir kiti egzotiški reginiai.

  • Aukščiausia viršukalnė – Intanonas (2565 m)
  • Didžiausia sala – Puketas
  • Ilgiausia upė – Mekongo (1222 km)
  • Didžiausias ežeras – Tale Luangas