Kelioniumanija.lt

Čiangmajus (Chiang Mai) – tai miestas, įsikūręs ant Pingo upės kranto tarp kalnų. Čiangmajus yra Šiaurės Tailando sostinė, dar vadinamas „Šiaurės rože“.

Miestą įkūrė karalius Mengrajus 1296 m. ir nuo tada tai buvo Lanatajaus (Lanna Tai) karalystės sostinė. Kurį laiką karalystė priklausė birmiečiams, o prie Siamo buvo prijungta 1785 m.

Miesto kultūrinis paveldas – įspūdingas. Jame yra apie 300 šventyklų, kurių dauguma – itin puošniuos, dekoruotos medžio drožiniais bei išpuoštos gyvūnų ir mitinių būtybių figūromis. Senamiestyje daugybė siaurų gatvelių bei tradicinių turgaviečių.

Kasmet vasario pirmos savaitės ketvirtadienį ir savaitgalį Čiangmajuje vyksta tradicinė Gėlių šventė. Miestą užpildo spalvingos procesijos, gėlėmis išpuoštos platformos. Vyksta daugybė koncertų, šokiai ir kiti renginiai.

Iš Čiangmajaus miesto organizuojamos išvykos į Tailando džiungles, aplankant ten įsikūrusias kalnų gentis, kurios ilgą laiką vertėsi opiumo gamyba.

Lankytinos vietos:

  • Wat Phra Singh – tai šventyklos kompleksas, pastatytas XIV a. ir esantis Čiangmajaus senamiestyje. Šis kompleksas yra puikus klasikinės šiaurės Tailando architektūros pavyzdys.
  • Wat Phrathat Doi Suthep – tai šventykla, esanti už 15 km nuo Čiangmajaus ant Doi Suthep kalno. Šventykla buvo pastatyta XIV a. pabaigoje. Į ją galima patekti užlipus Naga laiptais (290 pakopų) arba pakilti keltuvu. Auksu išpuoštoje stupoje saugomos šventosios Budos relikvijos.

 

Kelionių idėjos