Tanzanija

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Tanzanijos Jungtinė Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Dodoma

Didžiausi miestai

Zanzibaras, Mvanza, Dar es Salamas

Šalis garsėja

Aukščiausia Afrikos žemyno viršukalne - Kilimandžaru

Plotas

945 087

Gyventojų skaičius

37 mln.

Kalba

Suahelių, anglų

Pinigai

Tanzanijos šilingas

Informacija apie šalį

Tanzanija – rytinėje Afrikos žemyno dalyje esanti šalis, kurios krantus skalauja Indijos vandenynas. Šalis ribojasi su 8 valstybėmis bei Viktorijos ežeru, kuris yra didžiausias žemyne. Tanzanija garsi tuo, jog šioje šalyje yra aukščiausia Afrikos viršukalnė – Kilimandžaras (5895 m).

Arabų pirkliai dabartinės Tanzanijos pakrantėse ėmė lankytis VIII a. Čia įsikūrė arabų valstybė, kuri XVI a. pateko portugalų valdžion, tačiau XVIII a. arabai vėl įgijo įtakos. XIX a. pabaigoje kraštas tapo Vokietijos kolonija, tačiau šiai pralaimėjus I Pasauliniame kare, teritorija atiteko britams. XX a. II pusėje dvi egzistavusios teritorijos – Tanganika ir Zanzibaras – apsijungė ir tapo viena nepriklausoma valstybe.

Ekonomika. Tanzanijoje plėtojama augalininkystė: auginama arbata, kava, tabakas, ryžiai, cukranendrės, medvilnė ir kt. Žemės ūkyje dirba apie 80 % gyventojų. Šalis yra ekonomiškai atsilikusi.

Klimatas. Tanzanijoje vyrauja ekvatorinis klimatas: daugiausia būna karšta ir drėgna. Vidutinė sausio ir liepos temperatūra beveik nesiskiria ir svyruoja apie +20°C.