Tunisas

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Tuniso Respublika

Regionas

Afrika

Sostinė

Tunisas

Didžiausi miestai

Sfaksas, Bizerta, Susas, Kairuanas, Gabes

Šalis garsėja

maurų kultūros palikimu, Sacharos dykuma

Plotas

163 610kv. km.

Gyventojų skaičius

10,2 mln.

Kalba

arabų

Pinigai

Tuniso Dinaras (TND) 1TND=1000 milimų

Informacija apie šalį

Tunisas – musulmoniška arabų šalis Šiaurės Afrikoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Tunisas ribojasi su Alžyru vakaruose, Libija pietuose bei rytuose ir yra apsuptas Sacharos dykumos ir Atlaso kalnų. Tunise esantys kalnai – palyginti neaukšti, vidutinis jų aukštis siekia apie 700 m., aukščiausia viršukalnė – Džeb el Šambio kalnas (1544 m). Pietinė Tuniso dalis beveik negyvenama, gyventojai įsikūrę pakrantės miestuose ir gyvenvietėse. Tunise kalbama arabų kalba. Antroji oficiali kalba – prancūzų.

Musulmoniškasis Tunisas kartu yra ir gan europietiškas kraštas: dauguma vietinių gyventojų rengiasi europietiškai, nemažai europietiškų pastatų. Tačiau turistus ir poilsiautojus vilioja arabiškos architektūros senamiesčiai (medinos), galimybė aplankyti Sacharos dykumą ir joje esančias oazes, išvysti maurų, senovės finikiečių bei romėnų kultūros likučius, taip pat puikūs paplūdimiai.

Daugybę turistų sutraukia galimybė pasižvalgyti po žymiosios Kartaginos laikų griuvėsius. Nors nemaža dalis romėnų palikimo dar tebetyrinėjama archeologų, istorijos mėgėjai gali aplankyti gerai išsilaikiusius amfiteatrų griuvėsius, finikiečių šventyklas, musulmonų vienuolynus.

Tunisas – pilnas kontrastų. Šiaurinėje šalies dalyje vyrauja žalios vietovės, miškai, kalnai, vynuogynai, mandarinų plantacijos. Vidurinėje – alyvmedžių ir migdolų giraitės. Pietinėje – Sacharos dykuma. Tunise pamatysite ir asilo traukiamą vežimą, ir prabangų automobilį, ir urvuose gyvenančius dykumos gyventojus, ir prabangius viešbučius.

Tunisas garsėja savo spa centrais. Nemažai sveikatingumo centrų yra įsikūrę ant jūros kranto ir siūlo Thalasso (gr. „gydymas jūra“) terapiją, padedančią susigrąžinti tiek fizines jėgas, tiek dvasinę pusiausvyrą ir gyvenimo džiaugsmą.

Tunisas – musulmoniška arabų šalis Šiaurės Afrikoje, Viduržemio jūros pakrantėje. Tunisas

ribojasi su Alžyru vakaruose, Libija pietuose bei rytuose ir yra apsuptas Sacharos dykumos ir

Atlaso kalnų. Tunise esantys kalnai