Kelioniumanija.lt

Kairuanas – vienas iš svarbiausių musulmonų religijos centrų (po Mekos, Medinos ir Jeruzalės), taip pat garsėjantis arabiškų kilimų gamyba bei saldumynais. Kairuano pavadinimas kildinamas iš arabiško žodžio „Oayrawan“, t. y. „karavan“.

Pro šią vietovę senovėje ėjo svarbūs prekybos keliai, dabartinėje miesto vietoje buvo vandens ir sustodavo pailsėti iš pietų į šiaurę traukiantys karavanai. Miestas įkurtas arabų 670 m., o 9 a. įgavo šalies sostinės statusą. Pasak miesto įkūrimo legendos, arabų karvedys šaltinyje rado prieš keletą metų Mekos šaltinyje pamestą auksinį ąsotį. Tai leido vietovę paskelbti šventa.

Kairuano įžymybės:

  • Okba ibn Nafi mečetė. Kairuane galima apžiūrėti didžiąją mečetę, kuri pavadinta arabų karvedžio, šaltinyje radusio auksinį ąsotį, garbei. Tai eklektiško stiliaus ir pati seniausia mečetė visoje Afrikoje. Mečetės kieme – įspūdingos marmurinės kolonos, atvežtos iš Romos ir Bizantijos. Tunisiečiai tiki, kad kelionę į Meką atstoja septyni apsilankymai Kairuano mečetėje. Lankytojams mečetė atvira šiokiadieniais nuo 10 iki 14 valandos.
  • Baseinai, įrengti prie miesto sienų 9 a. Netoli jų yra mečetė, kurioje palaidotas asmeninis pranašo Mahomedo kirpėjas Sidi Zachibas, turėjęs tris plaukus iš pranašo barzdos.
  • Trijų durų mečetė – statyta maurų-andalūzų 9 a.
  • Nacionalinis islamo meno muziejus