Praktinė informacija

Kelioniumanija.lt

Pagarba. Turkai itin gerbia valstybės įkūrėją Kemalį Atatiurką bei savo šalį. Už Atatiurko įžeidimą užsieniečiams gresia kalėjimas iki 3 metų, už jo biustų ar paminklų sugadinimą – nuo 1 iki 5 metų.

Arbatpinigiai. Galima sakyti visų paslaugų teikėjai tikisi arbatpinigių – restoranuose, viešbučiuose, taksi, autobuse ir visur, kur tik galite įsivaizduoti.

Viešbučiai. Turkijos kurortuose išvystyta viešbučių infrastruktūra, jų čia yra įvairių kategorijų, kurios vertinamos žvaigždutėmis nuo 1 iki 5. Kurortuose gausu itin prabangių viešbučių. Taip pat didelis pasirinkimas pigesni viešbučių, motelių ar pensionų. Viena žvaigždutė čia dažniausiai reiškia minimalias paslaugas. Turkijoje taip pat naudojama ir kita viešbučių kategorizacija: HV (Holiday Village). Pagal ją vertinami atostogų kompleksai taikant griežtus apribojimus.

Oro uostai. Didžiausi Turkijos oro uostai – Stambulo (Atatiurko), Ankaros, Adanos, Antalijos (Bayindiro), Izmyro, Dalamano, Bodrumo-Milo.

Autobusai. Turkijoje gausu tarpmiestinių autobusų kompanijų, jos itin smarkiai konkuruoja tarpusavyje.

Dolmusai – tai gali būti maršrutiniai taksi arba kreminės spalvos autobusiukai, važinėjantys nustatytais maršrutais. Dolmusai patogūs važiuojant į toliau nuo centro esančius rajonus. Pagrindinis šios transporto priemonės privalumas – vairuotojas sustos ten, kur jam pasakysite, tačiau vienas iš didžiausių trūkumų – šie autobusiukai paprastai būna sausakimši.

Automobiliai. Verta įsidėmėti, kad Turkija garsėja avaringumu keliuose. Vairuotojai čia ne itin mandagūs.

Traukiniai. Turkijos valstybinis geležinkelis (TCDD) valdo visą geležinkelių tinklą, jungiantį visus pagrindinius miestus. Tarp Stambulo ir Ankaros kursuoja greitasis traukinys, dar vadinamas žydruoju.