Keliaujame į Stambulą: naudinga atvykimo informacija

Autorius: Jolita Koruklu , 2013, Gegužės 14d.
Stambulas yra miestas, kuris sujungia Europos ir Azijos žemynus. Tai spalvingas ir gyvybingas miestas, kuriame istorijos mylėtojai gali praleisti net kelias savaites lankydami senąsias mečetes ar rūmus ir vis tiek nespės visko apžiūrėti. Garsiausių įžymybių lankymas čia yra taip pat spalvingas ir žavintis, kaip ir kasdieninio gyvenimo stebėjimas įsisukant į gatvės šurmulį ar nesustojantį mašinų burzgesį. Tad jei galvoje sukasi mintis rezervuoti lėktuvo bilietus ir pirmą kartą keliauti į Stambulą, štai keletas dalykų, kurių neturėtumėte praleisti pro akis.
Rezervuojant bilietus, žinoma patogiausia būtų pasirinkti skrydį į Stambulo Ataturko oro uostą Europinėje miesto dalyje, nes iš čia lengvai nusigausite visur, kur tik reikės. Taigi atvykę į oro uostą išsikeiskite šiek tiek smulkių turkiškų lirų tiesiog oro uoste esančiose keityklose, nes, deja, kortele viešajame transporte ar taksi nesusimokėsite. 
Jei nenorite važiuoti taksi ir jūsų viešbutis nesiūlo pristatymo į viešbutį paslaugos, tai tikrai ne bėda, nes net nereikės išeiti iš oro uosto pastato ir jūs sekdami nuorodas lengvai rasite metro stotelę, o jau juo nukeliausite į jums reikiamą vietą. 
Be to, nepamirškite užsirašyti tikslaus viešbučio adreso, nes kartais blogai ištartas pavadinimas gali reikšti visai ką kitą. O ir kai kurie Stambulo rajonų pavadinimai yra gana panašūs, pavyzdžiui, Yeşilkent, Yeşilkoy, Adakent ar Atakent. Visada apsižvalgykite žemėlapiuose, kuriuos rasite kiekvienoje metro, tamvajaus ar autobuso stotelėje. Prie pat išėjimo iš oro uosto rasite ir greitąjį autobusą, kuris jus nuveš iki Stambulo centrinio rajono Taksim, o jau iš ten autobusu ar netgi pėstute galite nusigauti į viešbutį.

Jei norite apsigyventi arčiausiai pagrindinių Stambulo lankytinų vietų, geriausia yra apsistoti viešbutyje, kuris yra Beyoğlu, Beşiktas ar Sultanahmet rajonuose, nes tada visos vietos bus pasiekiamos pėsčiomis. Daug viešbučių galite rasti netoli Taksim rajono, tačiau čia reikėtų vengti viešbučių šalia Istiklal gatvės, jei norite nors kiek pamiegoti naktimis. Kadangi ši gatvė visą dieną ir didžiąją nakties dalį tiesiog ūžia nuo žmonių, kavinių, barų ir klubų, tai tiesiog gali nepavykti  tinkamai pailsėti. Bet jei jūs vykstate audringai pašėlti naktimis, tai bus tinkama vieta, nes juk į  viešbutį grįšite paryčiais. Viešbučių kainos tikrai yra įvairios ir jos priklausys nuo to, ko jūs norite, nuo stulbinančios prabangos iki minimalistinių poreikių.

 

Jolitos blog'as Surfingtheworldcuisine.com 

Nuotr. Sxc.hu
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris Stambulas-1.jpg

Lankytinos vietos