Kelioniumanija.lt

Bazilikos vandens saugykla, arba Bazilikos cisternos (Yerebatan Sarnici) – tai 6 a. statinys Stambule, skirtas saugoti vandeniui – daugiausia rūmų poreikiams tenkinti. Požeminio statinio, kuriame įrengtos vandens cisternos, stogą laiko 336 marmurinės kolonos, kurių aukštis po 8 metrus. Kolonos išdėstytos maždaug kas 4 metrus – iš viso 12 eilių.

Bazilikos cisternos įsikūrę netoli Haya Sofia mečetės, Sultanahmet rajone. Sakoma, kad vanduo į šias talpyklas patekdavo net ir iš kitų šalių, kadangi tuometinis miestas stokodavo gėlo vandens. 

Apsilankius šioje vandens saugykloje nesunku įsitikinti, kad 6 amžius buvo Bizantijos imperijos klestėjimo metas. Vandens saugyklos ilgis yra 143 m, plotis – 65 m. Iš viso šiose cisternose tilpdavo apie 80 tūkst. kubinių metrų vandens.

Stambule yra ir daugiau panašių cisternų, kadaise įrengtų po kai kuriais pastatais ar miesto gatvėmis, tačiau Bazilikos cisternos yra didžiausios. Tai yra labai pamėgta turistų lankytina vieta šiame didžiausiame Turkijos mieste. Net ir karštą vasaros dieną čia yra gana vėsu. 

Dabar šiose istorinėse saugyklose vanduo jau nebesaugomas, tačiau patalpos iš tiesų yra įspūdingos.

 

Bazilikos cisternų lankymas:

  • Bazilikos cisternos lankytojams atviros kasdien 9.00-17.30 val. (išskyrus religines šventes)
  • Įėjimas kainuoja apie 10 Turkijos lirų.

 

baneris Stambulas-1.jpg