Kelioniumanija.lt

Izmiras – anksčiau vadintas Smirna, miestas yra trečias pagal dydį Turkijoje. Nuo seno tai buvo svarbus prekybinis centras.

Miesto istorija siekia per 3,5 tūkstančio metų. Vakarinėje Anatolijos pusiasalio dalyje prie Egėjo jūros įsikūręs uostamiestis nuo seno tai buvo svarbus Viduržemio jūros regiono prekybinis centras. Šiandien mieste kartu su priemiesčiais gyvena per 3 mln. gyventojų.

Izmiro simbolis – Laikrodžio bokštas Saat Kulesi, pastatytas XX a. pradžioje.

Norintys pažinti tikrąją Turkiją turėtų nepraleisti progos apsilankyti istoriniame Kemeralti turguje (Bazaar), kur galima įsigyti vietinių rankdarbių ir tradicinių turkiškų suvenyrų. Be abejo, reiktų nepamiršti, kad derybos Turkijos turguje – būtinos!

Lankytinos vietos:

  • Archeologijos muziejus. Besidomintys senosiomis civilizacijomis turėtų aplankyti Archeologijos muziejų, kuriame sukaupti įvairūs radiniai iš miesto apylinkių. Bene didžiausia muziejaus vertybė yra lobynas, kuriame sukaupta juvelyrinių aukso dirbinių kolekcija, taip pat Romos ir Bizantijos epochų aukso ir sidabro monetos.
  • Agora. Kadaise vakarinėje Anatolijos pusiasalio dalyje karaliavusių romėnų pėdsakus galima aptikti antikinėje Agoroje, kur šiuo metu įkurtas muziejus po atviru dangumi. Tai – buvusi romėnų turgaus aikštė, kaip manoma, įrengta II a. Iki šių dienų išlikusios korintinės kolonos, bazilikos griuvėsiai.
  • Aksomo pilis. Ant Pagos kalno stūksanti Aksomo pilis (Kadifekale) siūlo nepakartojamą miesto panoramos ir Izmiro įlankos vaizdą. Šioje vietoje gyvenvietę įkūrė Aleksandro Makedoniečio vadovaujami graikai, vėliau ji buvo perstatyta romėnų, genujiečių, Osmanų.
  • Etnografijos muziejus – jame galima susipažinti su vietinių amatininkų dirbiniais.

 

Kelionių idėjos