Kelioniumanija.lt
Kemeras – svarbus Turkijos turizmo centras, išsidėstęs Toroso kalnų masyvo papėdėje, šalies pietvakariuose. Dėl savo uždaros geografinės padėties miestas atrodo tarsi atskiras, jaukus ir ramus pasaulėlis: iš vakarų ir pietų pusių miestas supamas kalnų, o iš šiaurės ir rytų – jūros. Gal būtent dėl šios priežasties dar prieš dvidešimtmetį Kemeras buvo nedidelis Viduržemio pajūrio kaimelis su dviejų ir trijų aukštų namukais, išsimėčiusiais tarp apelsinmedžių giraitės. Visgi nuostabi gamta, nuo kalnų didybės sklindanti ramybė, 300 dienų per metus šviečianti saulė ir miestą skalaujanti krištolo skaidrumo jūra negalėjo ilgai likti nepastebėta turistų. Dabar vakarais miesto gatvelės šurmuliuoja nuo turistų, kurie vaikštinėja po gausiai mieste įsikūrusias parduotuves ir kavines. Kemere daug įvairiausių pramogų, naktinių klubų, diskotekų, taip pat yra delfinariumas.  Miestelis nėra didelis, nuo miesto centro iki pajūrio – pėsčiųjų zona, todėl mieste patogu keliauti pėsčiomis. Kemeras žavi ne tik pramogomis, bet ir akį glostančiu savos gamtos grožiu: čia daugybė parkų, apelsinmedžių sodų, kurortą supa kvepiantys pušynai, nusidriekę per visą kalnuotą vietovę. Miestelis gali pasigirti ir ypač skaidriu, žydru ir šiltu Viduržemio jūros vandeniu (matomas net už 7–10 m esantis jūros dugnas), prieplauka, garsėjančia jachtų gausa: joje telpa net 180 jachtų, kuriomis paplaukioti siūloma ir turistams. 
Netoli pakrantės įkurtas ramybe išsiskiriantis Olbijos parkas, kuris žavi vingiuotomis alėjomis, skulptūromis ir fontanais, o centrinėje miesto aikštėje stovi senas balto akmens Laikrodžio bokštas, laikomas miesto simboliu.
Nors Kemeras negali didžiuotis smėlėtu pajūriu, o pakrantė daugiausia nuklota akmenukais ir žvyru, miestas, kaip kurortas, lankytojus traukia šiltu klimatu, mėlynosiomis vėliavomis įvertintais paplūdimiais ir pramogų gausa. Mieste yra du pagrindiniai paplūdimiai: smulkaus žvyro paplūdimys, kuriame galima išbandyti įvairių vandens pramogų, pavyzdžiui, buriavimą ar nardymą, ir smėlio bei smulkaus žvyro paplūdimys, vadinamas Mėnulio šviesos paplūdimiu. Šiame paplūdimyje ypač žavi gamta: citrusinių medžių paunksmė ir kalnai horizonte. Turistai į Kemero miestą pradeda plūsti nuo balandžio vidurio ir lankosi iki spalio vidurio, taigi turizmo sezonas mieste trunka net 6 mėnesius.

 

Kemero istorija

Kemeras įsikūręs istorinėje Likijos teritorijoje, kuri siejama su garsiaisiais Aleksandru Makedoniečiu, Antonijumi ir kitais karvedžiais. Antikos laikotarpiu dabartinėje miesto teritorijoje buvo Idyros gyvenvietė. 
Iki 1910 m. Kemeras buvo nedidelis kaimas, o jį pasiekti galima buvo tik vandens keliu. XX a. pabaigoje pagerinus infrastruktūrą ir susisiekimą su šiuo miestu, jis tapo patrauklus turistams.

 

Susisiekimas Kemere

Kemeras garsėja patogiu susisiekimu. Keliauti Kemere galima keliais būdais: taksi, mikroautobusais, greitaisiais autobusais ir vandens transportu, dažniausiai jachtomis. Lankytinos vietos Kemere, kadangi miestas nėra didelis, lengvai pasiekiamos pėsčiomis, o užmiestyje esančias vietoves galima pasiekti renkantis vandens arba sausumos transportą.

 

Svarbiausi lankytini objektai Kemere ir šalia jo

Piratų ola. Daug turistų dėmesio susilaukia Piratų ola, kurią pasiekti galima vandens keliu. Ši ola iki pusės apsemta vandens, o apšvietus saulei spindinti įvairiausiomis spalvomis. Paslapties ir intrigos šiai vietovei teikia ir apie ją sklandančios legendos.

Olimpas – antikinis miestas, įkurtas dar III a. pr. Kr. upės žiotyse ir buvęs vienu svarbiausių Likijos regiono miestų. Olimpą sugriovė žemės drebėjimas, tačiau ir šiandien miestas patrauklus turistams: išlikę pirčių, teatro, bazilikų griuvėsiai, yra daugybė antkapių ir sarkofagų. Išskirtinis Antikos paminklas – vakarinėje dalyje prie upės stovinčios šventyklos durys. Mieste taip pat yra ir Viduramžių palikimo – tai įlankoje tebestovinti miesto siena ir bokštai. Dabar Olimpo miestas yra nacionalinio parko dalis, čia draudžiama vystyti masinį turizmą todėl, miestas išlaikęs senovinę dvasią, o miesto griuvėsius supa gamtinė aplinka – vynuogynai, pušynai ir lauro medžiai. 

Faselisas. Taip pat turistams siūloma aplankyti už 12 km nuo Kemero esantį Faselisą. Šį miestą pasiekti nesunku, tai galima padaryti ir sausuma, ir vandeniu. Faselisas – antikinis miestas, įkurtas dar VI a. pr. Kr. ir buvęs svarbiu uostamiesčiu ir prekybos centru. Šiame mieste ir šiandien turistai turi ką pamatyti: išlikęs iš klinčių pastatas akvedukas, amfiteatras, viešosios pirtys, teatrai, Adriano vartai, Afinos šventykla, centrinė graikų aikštė su kitomis šventyklomis, turgaviete ir valstybinėmis įstaigomis. Mieste taip pat yra daug išlikusių sarkofagų. Faselisas patraukus ne tik savo istoriniu palikimu, bet ir rožynais, kurie auginami ir puoselėjami eteriniam rožių aliejui gaminti. 

Chimeros kalnas. Kelionė į Kemerą neįsivaizduojama ir be apsilankymo ant turistus traukiančio ir netoli Olimpo miesto stūksančio garsiojo Chimeros kalno, ant kurio dega amžinoji ugnis. Paslaptingasis Chimeros kalnas (Amžinosios Chimeros liepsnos kalnas, arba Yanartaş) – natūraliai susiformavęs, tačiau legendomis apaugęs gamtos objektas. Dėl degių dujų, kylančių į paviršių pro mažus plyšelius, šiame kalne nuolat išsiveržia ugnies pliūpsniai.

Beldibio urvas. Netoli miesto taip pat yra archeologų dėmesį patraukęs Beldibio urvas, kurio sienos ištapytos kelių tūkstantmečių senumo piešiniais.

Tekirova. Už 17 km nuo Kemero įsikūręs nedidelis miestelis Tekirova, garsėjantis vienu gražiausių paplūdimių visoje Turkijoje. Rekomenduojama aplankyti ir garsųjį 40 tūkst. m2 Natūralų ekologinį parką, įkurtą Tekirovoje. Šiame parke saugoma didelė įvairovė nykstančių augalų, roplių ir varliagyvių, atvežtų iš viso pasaulio. Tarp parke gyvenančių roplių galima pamatyti ir nuodingųjų bei nenuodingųjų gyvačių, chameleonų, varliagyvių, kitų roplių, tarp kurių ir egzotiniai pitonai, koralų gyvatės, anakondos, kobros, milžiniški driežai, vėžliai ir krokodilai. Parke taip pat įkurdinti vorai ir skorpionai.

Tahtalio kalnas. Nenumanantiems, ką pamatyti Kemere dar, vertėtų funikulieriumi užkilti į aukščiausią Kemero apylinkėse esantį Tahtalio kalną, kurio aukštis net 2365 m. Kalno viršukalnėje įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria subtilaus grožio Toroso kalnų, tarp jų išsimėčiusių miestelių ir jūros panorama.

 Demrė. Kelionė į Kemerą neatsiejama nuo apsilankymo turistus traukiančiame ir stebuklinga dvasia dvelkiančiame Demrės mieste, Antikos laikais vadintame Myra. Lankytojus žavi šiame mieste esanti VI a. Šv. Nikolajaus cerkvė. Per ilgą istoriją pastatas buvo ne kartą sugriautas ir vėl atstatytas. Cerkvės grindys buvo išpuoštos geometrinių raštų mozaikomis, XI–XII a. – sienos ištapytos freskomis, jų fragmentus galima išvysti ir šiandien. Pasak pasakojimų, šioje miesto cerkvėje tarnavo vyskupas Santa Nikalojus. Būtent dėl šio žmogaus rodomo gerumo vaikams, kuriamų stebuklų, atsirado Kalėdų senelio personažas.