Ukraina

Kelioniumanija.lt

Oficialus pavadinimas

Ukraina

Regionas

Europa

Sostinė

Kijevas

Didžiausi miestai

Kijevas, Charkivas, Doneckas, Odesa

Šalis garsėja

ukrainietiškais barščiais

Plotas

603 700 km²

Gyventojų skaičius

48,5 mln.

Kalba

Ukrainiečių

Pinigai

Grivina (UAH) = 100 kapeikų

Informacija apie šalį

Ukraina yra didžiausia, neskaitant Rusijos, Europos valstybė. Šalis ribojasi su Rusija, Baltarusija, Vengrija, Lenkija, Slovakija, Rumunija ir Moldova. Jos krantus skalauja Juodoji jūra.

Didžiąją šalies dalį užima Rytų Europos lyguma. Vakarinėje Ukrainos dalyje yra Karpatų kalnai. Aukščiausias taškas yra 2061 m Hoverlos kalnas.

Ukrainoje yra žemyninis vidutinių platumų klimatas, bet Krymo pietuose yra subtropinis klimatas. Vidutinė liepos mėnesio temperatūra šiaurinėje dalyje yra apie 24°C, o prie Krymo 28°С. Sausio mėnesį – šiaurėje -13°C, o prie Krymo pietinių krantų būna apie 2°С.

Ukraina suskirstytą į 24 sritis, vieną autonominę respubliką, du miestus turinčius specialų statusą.

Kijevas yra šalies sostinė. Tai didžiausias miestas. Jis įsikūręs šiaurinėje Ukrainos dalyje, prie Dniepro upės.

Ukrainiečių kultūra pradėjo formuotis nuo Kijevo Rusios laikų. Žmonės visada stengėsi laikytis tradicijų. Tik toks atsidavimas išsaugojo žmones nuo lenkėjimo ir rusėjimo.

Ukrainoje labiausiai išsivysčiusios pramonės šakos yra sunkioji pramonė, transportas ir energetika. Be to šalies maždaug tris ketvirtadalius užima derlingos lygumos. Čia puikiai auga įvairūs javai.

Pagrindinis ukrainiečių tradicinis valgis yra lašiniai. Dažnai jie valgomi kaip užkandis su įvairiomis daržovėmis. Kitas populiarus valgis yra barščiai. Ukrainoje barščiai verdami labai skirtingų rūšių ir net kai kurios rūšys turi savo pavadinimus.