Kelioniumanija.lt

Kijevas (ukr. Ки́їв) – valstybės sostinė ir didžiausias Ukrainos miestas, išsidėstęs vienos svarbiausių ir žinomiausių pasaulio upių – Dnepro krantuose. Klimatas mieste yra žemyninis, vidutinių platumų. Vidutinė metinė temperatūra yra apie 8°C. Šis miestas yra istorinė visos slavų kultūros sostinė.
Kijevas yra kultūrinis, politinis, ekonominis valstybės centras, esantis šiaurinėje valstybės dalyje. Miestas yra vienas iš septynių tankiausiai apgyvendintų Europos miestų ir užima septintą vietą po Maskvos, Londono, Paryžiaus, Sankt Peterburgo, Berlyno ir Madrido.
Nuo senų laikų Ukrainos teritorijoje susiformavo dvi pusės – Vakarų ir Rytų, kurios labai skiriasi savo požiūriais ir tradicijomis. Rytų pusė linksta link rusų kultūros ir kalbos, o Vakarų pusė stengiasi visomis jėgomis išsaugoti autentišką ukrainiečių kultūrą, stengdamasi atsiriboti nuo rusų pusės.

Kijevas yra tas miestas, kuriame ryškiai pasireiškia rusų kultūros bruožai. Mokant rusų kalbą, kuria čia šneka dauguma žmonių, galima visiškai laisvai jaustis ir nebijoti kalbos barjerų.

Kijevas įkurtas maždaug V a.

X-XII a. miestas buvo Kijevo Rusios sostinė.

1238 m. mongolai nuniokojo miestą ir jis ilgai negalėjo atsigauti.

XIX a. pab. kai Rusijoje vyko pramonės revoliucija, Kijevas išaugo.

1917 m. Kijevas tapo Ukrainos Liaudies Respublikos sostine.

1934 m. miestas paskelbtas Ukrainos Tarybinės Socialistinės Respublikos sostine.

1991 m. Kijevas yra nepriklausomos Ukrainos sostinė.
Kijevas buvo istorine sostine:

•    Kijevo Rusios, susiformavusios 9 amžiuje Rytų Europoje, susivienijus visoms slavų tautoms į vientisą valstybę. Čia savo šaknis atranda dabartinė stačiatikių religija, čia buvo pastatyta ir pirmoji stačiatikių cerkvė – Sofijos soboras.

•    Kijevo kunigaikštystės, kuri 12-13 amžiuje įėjo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sudėtį.

•    Ukrainos Tautos Respublikos

•    Ukrainos Deržavos

•    Nepriklausomos Ukrainos Respublikos (nuo 1991 m.)

 

Be to, svarbu yra pastebėti, jog keliaujant į Ukrainą nereikia vizos.

Šiame mieste galima aplankyti tokius populiarius lankytinus objektus kaip Aukso vartai, Šv. Sofijos soboras, Kijevo-Pečioros lavros vienuolynas ir Šv. Mikalojaus soboras.