Apie Urugvajų

Kelioniumanija.lt

Urugvajus įsikūręs Pietų Amerikos pietryčiuose. Šalis ribojasi su Argentina ir Brazilija, o rytinius krantus skalauja Atlanto vandenynas. Šalis didžiuojasi daugybę kilometrų besitęsiančiais plačiais smėlio paplūdimiais. Be to, pakrantės liniją margina uolėti kyšuliai ir lagūnos.

Valstybės pavadinimas kilo nuo Urugvajaus upės, kurios rytiniame krante ir yra įsikūrusi valstybė.

Urugvajus yra moderni šalis, kuri turi aukštą pragyvenimo lygį.

Valstybėje yra keli populiariausi miestai. Visų pirma, kultūriškai labai aktyvus miestas yra Montevidėjas, kuris buvo įkurtas 1726 m. ispanų gubernatoriaus. Miestas įdomus ne tik architektūra ar istoriniais palikimais, bet ir aplinkui esančiais paplūdimiais. Kitas dažnai lankomas miestas yra Punta del Estė – madingas pakrantės kurortas, kuris traukia turistus puikiais restoranais, viešbučiais, naktinėmis linksmybėmis ir smėlio paplūdimiais.

Urugvajuje vasara trunka nuo gruodžio iki vasario mėnesio. Dienos temperatūra pakyla maždaug iki +35°C. Vėsiausia temperatūra nenukrenta žemiau +10°C. Kartais, kai pučia pietų vėjai, kurie vadinami Pampero, temperatūra gali nukristi iki -5°C. Žiemos yra sausesnės nei vasaros, o drėgniausias mėnuo – kovas.