Kelioniumanija.lt

Viena žymiausių Vengrijos pilių – tai ties Dunojumi ant kalvos stūksanti Višegrado pilis. Didingos citadelės griuvėsiai mena tuos laikus, kai Višegradas buvo Vengrijos sostinė.

Višegrado pilį sudaro dvi dalys – tai aukštutinė ir žemutinė pilys, išsidėsčiusios vaizdingame Dunojaus vingyje, dešiniajame upės krante. Nuo pilies atsiveria įspūdinga Dunojaus slėnio ir apylinkių panorama. 

Jau paties pilies papėdėje įsikūrusio miestelio pavadinimas reiškia „aukštutinė pilis“. Višegrado pavadinimas sutinkamas ir kitose slavų tautose – tokiu pačiu pavadinimu yra miestai Lenkijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Ukrainoje.

Višegradas rašytiniuose šaltiniuose minimas nuo 11 amžiaus pradžios kaip tuomet buvęs arkivyskupijos centras. Nuo 1325 m. Višegradas tapo Vengrijos karaliaus Karolio I sostine ir svarbiausiu šalies miestu buvo keletą dešimtmečių iki 15 a. pradžios, kuomet sostinė buvo perkelta į Budapeštą.

Višegrado pilis viduramžiais atliko kelias funkcijas – visų pirma, ji buvo skirta apsaugoti prekybiniams keliams, kurie driekėsi nuo Budos iki Estergomo, taip pat čia buvo įsikūrusi muitinė. Be to, gynybinė pilis saugojo ir visą Dunojaus slėnį.

Dabar, paprastai vasaros metu, Višegrado pilyje rengiami riterių turnyrai, čia taip pat galima išmėginti šaudymą iš lanko. Pilis lankytojams atvira kasdien.

Višegradas nuo Vengrijos sostinės Budapešto nutolęs apie 40 km. Netoli Višegrado verta aplankyti du gražius Vengrijos miestus – istorinį Sentendrę, pagarsėjusį marcipanais, ir Estergomą, kuriame stūkso didžiausia Vengrijoje katalikų bažnyčia.

Kelionių idėjos