Kelioniumanija.lt

Sentendrė (Szentendre), arba Šv.Andriejaus miestas yra įsikūręs ties Dunojaus kilpa netoli Vengrijos sostinės Budapešto. Miestą garsina ne tik dailus senamiestis, žavintis siauromis gatvelėmis ir jaukiomis aikštėmis, bet ir keli įdomūs muziejai. Sentendrė garsėja kaip marcipanų miestas, mat čia įkurtas Marcipanų muziejus. Be to, Sentedrė žymus kaip menininkų meka, tarsi vengriškasis monmartras.

Sentendrės senamiestyje išlikę itin siaurų gatvelių, kurios čia net savitą pavadinimą turi, t.y. kez. Jos tokios siauros, jog ir gatve ne visada pavadinsi – kai kur vos dviem žmonėms prasilenkti įmanoma.

Pirmieji šiose vietose įsikūrė dar romėnai, turėję čia savo karinę stovyklą, tačiau rašytiniai šaltiniai liudija pirmąsias žinias apie Sanctus Andreas miestą, buvusį čia 11 a. pradžioje.

14 a. į Sentendrę atsikėlė pabėgėliai iš dabartinės Serbijos, o kai Belgradą užėmė turkai, atvyko dar daugiau serbų ir miestas suklestėjo. 20 a. miestelyje apsigyveno dailininkai, kurie įkūrė daug meno galerijų.

 

Lankytinos vietos Sentendrėje:

 

Marcipanų muziejus

Vienas iš Sentendrės turizmo traukos centrų yra Marcipanų muziejus. Čia ne tik sužinosite, kaip gaminami marcipanai, bet ir išvysite pačius virtuoziškiausius šių saldumynų pavyzdžius. Muziejų įkūrė konditeris K.Szabo.

Dobošo šokolado muziejus

Tai muziejus, skirtas tradicinio vengriško pyrago istorijai. Šis šokoladinis pyragas gaminamas iš keleto biskvitų sluoksnių, pertepant juos kremu.

Skanzen etnografinis muziejus

Etnografinis muziejus po atviru dangumi taip pat įsikūręs Sentendrėje. Muziejuje galima susipažinti su tradicine vengrų architektūra -18-20 a. būstais ir kitais statiniais. Čia išvysite vėjo malūną, senovinius baldus ir liaudies meno pavyzdžių.

Kitos lankytinos vietos

Bene žymiausia Sentendrės bažnyčia – tai Blagovestenskos bažnyčia, esanti pagrindinėje Fot ter aikštėje.
Serbų dailės muziejus žavi ikonų ir kitų religinių dirbinių ekspozicijomis. Margit Kovacs muziejuje galima pamatyti šios vengrų keramikės dirbinių.