Hanojus – Vietnamo sostinė

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 21d.

Vietname esantis Hanojus, šalies sostinė, yra svarbus kultūrinis bei ekonominis miestas šalyje ir regione. Miesto istorija siekia V – VIII amžius ir nuo pat XI a. tai buvo vienas svarbiausių miestų šalyje, nepaisant šalį ir miestą užgriuvusių įvairių sunkumų skirtingais laikotarpiais.

Drėgnas tropinis klimatas

Kelionė į Hanojų nebus labai maloni tiems, kurie vengia drėgno ir karšto oro. Būtent tokį į miestą atneša tropinis klimatas beveik visus metus. Tik žiemos metu drėgmės šiek tiek mažiau, tačiau tada vos ne per pusę krenta ir temperatūra (iki 15-20 laipsnių). Tuo tarpu vasaros mėnesiais (birželį – rugsėjį) gali būti sunku ištverti mieste dėl didelių karščių, štilio ir daugybės kritulių. Rekomenduojama vykti į Hanojų kovą – balandį arba spalio – lapkričio mėnesiais.

Turtinga istorija

Vietnamo ir Hanojaus istorija yra labai turtinga, o ją puikiai atspindi muziejai. Vienas jų – revoliucionieriaus Ho Chi Minh muziejus. Čia eksponuojami laiškai, nuotraukos ir chaosas, kuris vyravo po karo. Dailės muziejus patiks meno gerbėjams, armijos muziejus – tiems, kurie domisi technika, ginklais ir istorija. Panašus yra Oro pajėgų muziejus. Žinoma, dėmesio vertas ir nacionalinis Vietnamo istorijos muziejus, Vietnamo revoliucijos muziejus ar Etnologijos muziejus. Apie miestą daugiau žinių galite pasisemti Hanojaus muziejuje. Hanojuje gausu karo objektų, kurie paversti turistų traukos objektais.

Šventyklos Vietname užima labai svarbų vaidmenį, todėl jas aplankyti kelionės į Hanojų metu tiesiog būtina. Literatūros (Van Mieu), Hani, Bach Ma, Ngoc Son ir kitos šventyklos tikrai paliks įspūdį. Poilsiui siūlomi parkai, kurių mieste yra keli. Tai malonios ir gaivios žaliosios erdvės, kuriose laiką leidžia ir turistai, ir vietos gyventojai.

Stipriai išaugusi virtuvė

Per pastaruosius kelis dešimtmečius Vietnamo virtuvė stipriai išaugo ir tapo tik dar labiau patrauklesnė. Vištienos makaronų sriuba (Pho Ga) ar jautienos makaronų sriuba (Pho Bo) yra ko gero žinomiausi vietos patiekalai. Mieste gausu vietų, kur pavalgyti, ypač daug užkandžių vežimėlių ar kioskų, prie kurių plastikiniai stalai ir kėdės. Tokiose vietose galima įsigyti tiek garsiųjų sriubų, tiek ir kitokių užkandžių, pavyzdžiui, vaisių, spurgų, dešrų. Visgi jei norėsite išsiaiškinti apie patiekalą ar kils klausimų dėl kainos – susišnekėti bus sunku, angliškai kalbančių yra labai mažai, nebent patys mokysitės vietnamiečių kalbos.

Atostogos Hanojuje suteiks Jums galimybę ne tik paskanauti egzotiško maisto, bet ir paragauti vietos gėrimų. Čia labai vertinama kava, vietos alus (Bia Hoi), nors įsikūrę ir čekišką bei vokišką alų gaminantys aludariai. Tuo tarpu pasilinksminimo vietų, tokių kaip klubai, Hanojuje faktiškai nėra dėl reikalavimo visas maitinimo įstaigas užverti iki vidurnakčio. Tiesa, to paiso ne visos įstaigos.

Daug avialinijų ir krypčių – mažai erdvės

Nors pigūs skrydžiai į Hanojų siūlomi ne kas dieną, nebrangiai pasiekti šį Vietnamo miestą įmanoma vos su vienu persėdimu Maskvoje ar kuriame nors iš didžiųjų Europos oro uostų. Tokią galimybę suteikia gana platus krypčių pasirinkimas į Hanojų bei daug į šį miestą skraidinančių oro linijų, tarp kurių LOT, Aeroflot ir pigiais skrydžiais pagarsėję JetStar bei AirAsia.

Iš oro uosto Hanojaus centrą pasieksite taksi, autobusais (kelionės trukmė apie 1,5 val.), tarp oro uosto ir viešbučių kursuojančiais autobusais, taip pat siūloma ir privačių vairuotojų paslauga, kuri kiek brangesnė už alternatyvius metodus, tačiau yra labai patogi ir pamėgta verslo reikalais keliaujančių žmonių.

Po miestą keliauti dažnai pasitelkiami taksi, taip pat populiarūs motociklai, pritaikyti vežti keleivius. Kiek saugiau keliauti autobusais. Šių vairuotojai nėra linkę Jūsų apgauti, važiuoja pagal tam tikrą maršrutą, o kartu yra gana greiti ir komfortiški. Verta prie Operos pasiimti atspausdintą žemėlapį ir iš 60 autobusų linijų išsirinkti Jums tinkamas. Kadangi stotelės retai pranešamos, o ženklų su pavadinimais taip pat įprastai nėra, vertėtų vairuotojo paklausti kada Jums reikėtų išlipti. Dauguma jų maloniai patars, jei tik supras, ko Jūs klausiate (anglų kalba – rimta vietos gyventojų problema turizmui). Naujesniuose autobusuose yra ekranai bei garsinė sistema, pranešanti apie stoteles.