Ieškoti meilės… į Vietnamo turgų

Autorius: Kelionių manija , 2010, Lapkričio 22d.

Žmonės, tikintys meile, norintys ją atrasti ar sustiprinti, plūsta į kartą metuose Vietnamo šiaurėje vykstantį Khau Vai meilės turgų. Tai įsimylėjėlių susitikimo vieta, kur jauni ir net ilgą gyvenimą nugyvenę žmonės tikisi ne tik surasti savo antrąją pusę, bet ir viliasi išvysti tuos, kuriuos mylėjo prieš daugybę metų ir kurių iki šiol negali pamiršti. 

Į Vietnamo šiaurėje esančioje Ha Giang provincijoje, maždaug 500 kilometrų nuo Hanojaus, kalnuotose apylinkėse vykstantį Khau Vai meilės turgų kasmet atvyksta daugybė žmonių. Nors nemažai iš jų yra ir smalsių turistų, vis tik daugiausiai – vietos gyventojų, kurie, tikėdamiesi išpildyti savo slaptus lūkesčius, pėsčiomis įveikia net po keliasdešimt kilometrų.

Khau Vai meilės turgus vyksta kiekvienais metais, mėnulio kalendoriaus kovo 27-ąją. Tai yra bemaž vienintelė diena metuose, kai sutuoktiniai ir įsimylėjėliai leidžia vienas kitam susitikti su buvusiais mylimaisiais ir dėl to nekelia pavydo scenų.

Žiūrėti vaizdo įrašą

 

Mugės pradžia – legenda

Teigiama, kad grožis ir meilės galia yra svarbiausios priežastys, dėl kurių Khau Vai meilės turgus gyvuoja jau bemaž šimtmetį. Turgaus teritorijoje pastatytos dvi šventyklos – Ong ir Ba (ponas ir ponia). Vietos gyventojai iš lūpų į lūpas perduoda keletą legendų, susijusių su šia Khau Vai ir meilės turgaus pradžia.

Pasak vienos iš jų, seniai seniai gyveno berniukas ir mergaitė, gimę skirtingose Dong Van plynaukštės vietose. Kadangi vaikai buvo kilę iš skirtingų genčių, pastarosios uždraudė jiems bendrauti. Taigi netrukus jaunuoliai nusprendė pabėgti iš namų ir kartu įsikurti Khau Vai – klestinčiose žemėse, kuriose žaliavo augalai. Sakoma, kad norėdami atsidėkoti už nuopelnus laukinę gamtą pavertus turtingais laukais, vietos gyventojai šiai porai pastatė minėtas šventyklas.

Kita vietnamiečių legenda pasakoja apie du jaunuolius iš skirtingų genčių, įsimylėjusių vienas kitą. Teigiama, kad mergina priklausė Giay genčiai, vaikinas – Nung genčiai. Mergina esą buvusi tokia graži, kad jos gentis nenorėjo, jog ji ištekėtų už kurio nors vyro iš kitos genties. Taigi tarp šių dviejų genčių įsiplieskė didžiulis konfliktas. Norėdami sustabdyti kraujo praliejimą, įsimylėjėliai skaudančiomis širdimis nusprendė išsiskirti. Tačiau jie susitarė susitikti sykį metuose, per mėnulio kalendoriaus kovo 27-ąją. Vieta, kurioje jie susitikdavo buvo Khau Vai, nuo to laiko tapusi visų įsimylėjėlių susitikimų vieta.

Taigi pasakojama, kad nuo to laiko, mėnulio kalendoriaus kovo 27 dieną į Khau Vai suplūsta daugybė įvairaus amžiaus porų, o taip pat ir vienišų žmonių, ieškančių buvusių ar būsimų mylimųjų. Pasak vietnamiečių, daugiausiai į meilės turgų visgi atvyksta jaunų ir vienas kitą labai stipriai mylinčių žmonių, dėl kokių nors priežasčių negalinčių susituokti.

 

vietnamas1.jpg

 

Meilės ieško visi

Nors Lau Chu Dinh nugyveno jau daug metų, jis tarsi vakar pamena prieš 40 metų įvykusį susitikimą su savo svajonių mergina. Visgi likimas turėjo savų planų ir L. Chu Dinh savo svajonių merginos nuo tos dienos daugiau niekada nebepamatė. Todėl jau keliasdešimt metų šią ypatingą įsimylėjėliams dieną, L. Chu Dinh vyksta į Khau Vai, vildamasis dar sykį pamatyti tą, dėl kurios buvo pametęs galvą.

„Jei susitiksiu su savo mergina, pagrosiu jai instrumentu“, – kalbėjo vyras. Jis taip pat nusipirko ir naują porą šlepečių, kurias įteiktų savo seniai prarastai „draugei“.

 

„Jos kojos jau tikriausiai yra tokios pat silpnos, kaip ir mano, ir jai jų prireiks, kad per kalnus nueitų iki namų“, – svajojo vietnamietis.

Vaikščiodamas po turgų, dairydamasis aplinkui ir vos sutikęs kokią moterį L. Chu Dinh pavargusiomis, bet susijaudinusiomis akimis pažvelgdavo į jos veidą, o paaiškėjus, kad tai ne toji, nusivylęs nueidavo tolyn.

 

Kalno papėdėje pastatytoje nedidelėje palapinėje bendravo šeši vyrai. Vyriausias iš jų, 59-erių Giang Mi Ho, į meilės turgų atvyko tikėdamasis pamatyti čia moterį, kurią mylėjo prieš 43 metus.

„Tuo metu buvau per jaunas ir privalėjau vykdyti savo tėvų nurodymus vesti kitą merginą. Jei galėčiau pasukti laiką atgal, daryčiau bet ką, kad tik laimėčiau šios moters nuolankumą“, – sakė vyras. Ta „mergaitė“ dabar jau greičiausiai yra pražilus, tačiau G. Mi Ho teigė, kad jam ji vis dar yra „jauna ir naivi“.

 

vietnamas2.jpg

 

Kitas meilės turgaus dalyvis, 38-erių Vang Mi Ly savo svajonių merginą susitiko būdamas 16-os. Vyras pasakojo, kad sužinojęs, jog ši mergina ištekėjo už kito, verkė daugybę dienų. Po daugybės metų jam pagaliau meilės turguje pavyko vėl išvysti moterį, kurios jis negalėjo pamiršti daugybę metų. Susitikę jie vienas kitam neištarė nė vieno žodžio. Tik iš toli vienas į kitą pažiūrėjo.

Nemažai meilės mugės dalyvių sėdėjo vieni ir ilgai stebeilijo į tolį. Paklaustas, ar jau susitiko tą, kurios ieškojo, vyras vienas vyras tyliai linktelėjo galvą ir toliau apsvaigęs žvelgė tolyn.

Didžioji dalis į meilės turgų atvykstančių moteriškos lyties atstovių jau nebėra jaunos mergaitės. Vis dėlto jų akyse galima įžvelgti tikrą susijaudinimą. Nung Thi Phung jau per 60 metų. Į meilės turgų ji atvyko iš maždaug už 20-ies kilometrų esančios kaimyninės Cao Bang provincijos. Tai ji daro pastaruosius 40 metų. Paklausta, ar jau matė čia savo svajonių „berniuką“, išraudusi moteris nusisuko ir nuėjo tolyn.

Giang Thi Sung taip pat per 60 metų. Vaikščiodama turguje ji bambėjo, esą šiais metais jame per daug žmonių ir dėl to ji negalinti pamatyti to, dėl kurio čia atvykusi.

 

Nors Khau Vai meilės turgus garsėja kaip buvusių mylimųjų susitikimų vieta, kur susitikę jie „sušildo savo širdis“ maloniais prisiminimais ir emocijomis, jis taip pat turi puikią reputaciją. Mat čia poros tik draugiškai pabendrauja, apsikeičia dovanomis ir išgeria vyno. Šis tyrumas greičiausiai ir daro šį meilės turgų tokį patrauklų ir mielą. Teigiama, kad šis „laikinas apsikeitimas jausmais“ neturi jokios neigiamos įtakos realiam žmonių gyvenimui.

 

vietnamas3.jpg

 

Parengta pagal CNN ir kt. informaciją