Turtingu architektūriniu paveldu garsus vidurio Vietnamo miestas Hue

Autorius: Kelionių manija , 2017, Gruodžio 15d.

Norintys pamatyti išskirtinę Vietnamo architektūrą turėtų atvykti į Ngujenų karališką miestą Hue, kuris yra vidurio Vietname, greta svarbaus kelio ir geležinkelio. Netoli miesto yra tarptautinis oro uostas, o pačiame mieste išvystyti amatai.

Apniukęs dangus ir maži lietaus lašai

Dangus Hue dažnai yra apniukęs, ypač metu galų ir pradžioje. Tuo metu vyrauja dulksna, tad oras nėra pats idealiausias pažinčiai su miestu, tačiau puikiai tinka stebėti Hue peizažą, ypač upę ir senąją tvirtovę. Vietos gyventojai pataria atvykti spalio – kovo mėnesiais. Tiems, kurie gali ištverti didelį karštį palanku atvykti liepos – rugpjūčio mėnesiais, kuomet čia ne tik aukšta temperatūra, bet ir nesibaigiantys dangaus mėliai. Tiesa, tuo metu gausu poilsiaujančių vietos gyventojų, tad kelionė į Hue gali būti kiek komplikuota dėl labiau užimtų viešbučių, didesnių eilių turistų lankomose vietose.

Imperatoriškas palikimas

Kelionės į Hue metu turėtumėte pastebėti imperatorišką palikimą. Ryškiausias to pavyzdys yra imperatoriaus tvirtovė (Dai Noi). Tai didžiulis šventyklų, paviljonų, vartų, griovių, sienų, muziejų, galerijų ir kitų Vietnamo istoriją menančių objektų kompleksas. Čia yra ir uždraustas karališkas miestas, kuris buvo stipriai apgriautas karo metu.

Imperatorių kapai – dar viena svarbi lankytina Hue vieta. Kapai išsidėstę palei Hjongo (kvepalų) upę. Geriausias būdas pasiekti šią vietą – turai laivu. Tam prireiks beveik visos dienos. Grupinė kelionė atsieis nelabai daug, o į kainą bus įtraukti pietūs. Alternatyva laivui – motociklai arba dviračiai.

Jei norite, kad atostogos Hue dar labiau įsimintų, pamėginkite vieną iš organizuojamų motociklų / mopedų turų. Tai labai populiaru ne tik Hue, bet ir kituose Vietnamo miestuose. Jų metu aplankomos įdomesnės vietos, galima pasiekti toliau esančius lankytinus objektus. Atsipalaidavimui siūlomos karštosios versmės, SPA paslaugos, masažai.

Skani ir turtinga imperatoriška virtuvė

Hue mieste siūloma imperatoriška virtuvė, kurią sudaro daug įvairių patiekalų. Vienas jų žinomas gana plačiai, tai makaronų sriuba, patiekiama su jautienos gabalėliais bei čili aliejaus lašeliais. Verta paragauti ir sezamo saldainių.

Restoranų ir kavinių Hue yra gana daug. Tarp jų daug nedidelių ir nebrangių vietų pavalgyti. Sau tinkamą restoraną ras ir vegetarai, ir egzotinės virtuvės prisivengiantys žmonės. Daug vietų siūlo maistą išsinešti.

Barai ir klubai kviečia pasimėgauti šaltu alumi, kokteiliais, atsigaivinti baseine ar pašokti pagal DJ muziką. Paplūdimių barai siūlo įsitaisyti hamakuose ir mėgautis palmių medžių pavėsiu, pažaisti įvairius žaidimus, pašokti.

Kaip ir daugelyje kitų Vietnamo vietų, populiari kava. Jos kaina čia maža, o kokybė ypač aukšta, tą pastebės kiekvienas kavos gerbėjas. Anksti rytais siūloma rytinė kava pėsčiųjų takuose. Kartu prekiaujama ir sriuba.

Skrydžiai vos ne visą parą

Pigūs skrydžiai į Hue atims nemažai laiko. Kadangi tiesioginių skrydžių nėra, o reikalingi dažniausiai bent du persėdimai, kelionei sugaištama maždaug para. Vienas iš persėdimų įprastai įvyksta Hanojuje ar Ho Chi Minh mieste. Tačiau dėl prastų oro sąlygų lėktuvas iš kitų Vietnamo miestų gali ir nepakilti, dėl to iš Hanojaus siūloma į Hue vykti autobusu ar traukiniu. Tokia kelionė užtruks ne vieną valandą, tačiau kartu turėsite galimybę pamatyti ir kitus Vietnamo miestus, labiau pažinti šalies kultūrą ir gyvenimą, palyginti skirtingus miestus. Autobusai dažniausiai veža pro viešbučius, tad tai labai patogu, o jei atskrisite lėktuvu, teks pasirinkti būdą kaip pasiekti miestą. Patogiausia autobusu, nors siūlomos ir taksi paslaugos. Šios gerokai brangesnės ir tikrai nėra būtinos, jei lagaminų ne per daug. Autobusai dažnai išleidžia prie viešbučių, todėl nereikės galvoti ir kaip susiorientuoti mieste.

Hue yra kompaktiškas miestas, todėl daug ką pasieksite pėsčiomis. Jei visgi reikia viešojo transporto – tam yra dviračiai, mopedai, taksi. Ypač populiarūs triračiai taksi dviračiai, kurių priekyje įrengtos sėdynės ir gali sėdėti keleiviai.

Kai kurias vietas patogu pasiekti laivu, tačiau tai dažniau ne susisiekimo priemonė, o pramoginis pasiplaukiojimas ar turas. Visgi, kodėl gi nepraleidus gražaus vakaro laive, mėgaujantis vakarėjančiu Hue miestu.