Geriausios vietos apsipirkti Berlyne

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 06d.

Sausis – išpardavimų metas daugelyje šalių. Kai kuriuose Europos miestuose tai tampa tikra karštine, neaplenkiant ir Vokietijos sostinės Berlyno. Šiame mieste nėra vienintelio geriausio prekybinio rajono ar gatvės, atvirkščiai, parduotuvės ir prekybos centrai koncentruojasi keliose Berlyno vietose.

 

Ku‘damm

Ku‘damm, arba Kurfürstendamm – tai bene žymiausia Berlyno parduotuvių alėja, kuri kartu greta esančiomis gatvėmis sudaro net apie 5 km ilgio parduotuvių rojų! Šioje gatvėje įsikūrę ir pasaulinio garso dizainerių, ir populiarių prekinių ženklų parduotuvės. Netoliese Tauentzienstrasse gatvėje rasite ir garsųjį 6 aukštų prekybos centrą KaDeWe, arba Kaufhaus des Westens, kuris buvo atidarytas daugiau nei prieš šimtmetį, ir Europacenter prekybos centrą, kuriame įsikūrę per 70 parduotuvių. KaDeWe garsėja ne tik prekių gausa ir įvairove, bet ir gurmė rojumi, kuris įsikūręs viename iš prekybos centro aukštų ir siūlo įsigyti delikatesų iš viso pasaulio. 

Ką aplankyti netoliese? Dairydamiesi po parduotuvių vitrinas, stabtelėkite ties Kaizerio Vilhelmo atminimo bažnyčia, kurią atpažinti nesudėtinga – jos varpinės bokšto stogas mena Antrojo pasaulinio karo oro atakas. 

 

berlynas-apsipirkti1-1.jpg 

© Nuotr. kelioniumanija.lt 

 

Friedrichstraße

Ši gatvė – tai dar vienas apsipirkinėtojų rojus Berlyne. Joje įsikūręs ir vienas iš prabangiausių prekybos centrų – Galeries Lafayette, kuriame daugiausia įsikūrę dizainerių ir prancūziškų prekių ženklų parduotuvės. 

Ką aplankyti netoliese? Checkpoint Charlie kadaise buvo pasienio postas ir viena iš nedaugelio vietų, kuriose galima buvo kirsti Berlyno sieną nuo 1961 iki 1989 m., tarp amerikiečių ir sovietų valdomų teritorijų. Greta įsikūręs Haus am Checkpiont Charlie, arba Berlyno sienos muziejus, kuriame sukaupti dokumentai, liudijantys apie Berlyno sienos gyvavimo laikus.

 

Alexanderplatz

Viena žymiausių Berlyno aikščių, Aleksandro aikštė, sutrumpintai vadinama tiesiog Alex. Tai – svarbiausia Rytų Berlyno aikštė, aplink kurią spiečiasi daugybė parduotuvių bei prekybos centrų, tokių kaip Alexa, Galeria Kaufhof, Saturn ir kt. 

Ką aplankyti netoliese? Žymiausias Aleksandro aikštės statinys – tai Berlyno televizijos bokštas, kurio apžvalgos aikštelėje (200 m aukštyje) įrengta kavinė. Netoliese galima pamatyti Raudonąją rotušę – istorinį Berlyno rotušės pastatą. 

 

Potsdamer Platz

Potsdamo aikštė yra vienas iš Berlyno traukos centrų, kuriame įsikūrę parduotuvės, verslo ir prekybos centrai. Čia įsikūręs Potsdamer Platz Arkaden prekybos centras, kuriame – daugiau nei 140 parduotuvių. 

Ką aplankyti netoliese? Vaikščiojant Potsdamo aikštėje sunku nepastebėti įdomios konstrukcijos kupolo, kuris tamsiu paros metu apšviečiamas įspūdingomis šviesomis. Tai Sony centras – modernus verslo centras. Greta įsikūręs Kino ir televizijos muziejus (Filmmuseum Berlin). 

 

potsdamo-aikste.JPG 

© Nuotr. kelioniumanija.lt

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.