Gražiausi Vokietijos maršrutai: Alpių kelias

Autorius: Kelionių manija , 2011, Lapkričio 21d.

Lindau
Per vaizdingąsias Bavarijos Alpes, pro kalnų kaimelius ir romantiškas pilis vingiuojantis Alpių kelias (Deutsche Alpenstrasse) keliautojams siūlo begales akiai malonių vaizdų.

Maršrutas prasideda Lindau mieste ties Bodeno, arba Konstanco, ežeru ir vingiuoja iki pat Berchtesgaden, įsikūrusio prie Königssee ežero, kurį supa stačios uolos. Šio kelio, besiraizgančio Alpių slėniais apie 450 km, apylinkėse – net 25 įspūdingos pilys ir vienuolynai, per 20 ežerų, be to, aplink Alpių kelią spiečiasi jaukūs miestukai ir kaimeliai. O kur dar boluojančios Alpių viršukalnės ir tradiciniai kaimeliai su jaukiomis bažnytėlėmis!

3ak-vokietija-alpenstrasse-1.jpg

deutsche-alpenstrasse.de

 

Žymiausios lankytinos vietos važiuojant Alpių keliu:

 

Lindau

Lindau – miestelis, įsikūręs ties ta vieta, kur ribojasi trys valstybės: Vokietija, Austrija ir Šveicarija. Bodeno (Konstanco) ežero saloje esantį Lindau senamiestį su ežero pakrante jungia vienintelis tiltas ir geležinkelis. Dauguma senamiesčio, kuriame gausu gotikos, renesanso ir baroko stiliaus namų, gatvių yra skirtos tik pėstiesiems. Lindau įžymybė – uosto vartai, kurių vienoje pusėje stovi švyturys, o kitą pusę saugo Bavarijos liūtas.

3ak-lindau1.jpg

 

Toliau kelias vingiuoja pro Oberstaufen, Immenstadt – dailius miestelius su gražiomis bažnytėlėmis. Oberstaufen garsus SPA centrais.

 

Fiusenas

Įsikūręs Alpių pakraštyje, vos 5 km nuo Austrijos sienos, Fiusenas (Füssen) dovanoja vaizdingas panoramas. Šis miestas, įsikūręs daugiau nei 800 m aukštyje virš jūros lygio, yra aukščiausiai įsikūręs miestas Bavarijoje. Istorinis Fiuseno senamiestis įsikūręs ties Lecho upe. Netoliese galima aplankyti dvi įsimintinas pilis: Noišvanšteino ir Hohenšvangau.

4rk-fiusenas.jpg

 

Noišvanšteino pilis

Noišvanšteino pilis (Schloss Neuschwanstein ), esanti netoli Füssen‘o ir Hohenschwangau, pelnytai laikoma viena gražiausių Vokietijos pilių, dažnai dar vadinama „pasakų pilimi“. Noišvanšteino pilis buvo pastatyta Bavarijos karaliaus Liudviko II 1869 m. Deja, karalius šia idiliška bokšteliais išpuošta pilimi džiaugėsi tik 100 dienų – po to buvo pripažintas negalinčiu valdyti krašto ir ištremtas. Paradoksalu, bet Liudvikas II, Noišvanšteino pilį statė siekdamas pasislėpti nuo žmonių, ir turbūt niekada nesitikėjo, kad po 100 metų pilies slenksčius kasmet mins po 1,3 mln. lankytojų. Pilyje yra per 200 kambarių, jos menės išpuoštos piešiniais iš vokiečių mitų.

3ak-neuschwanstein1.jpg

 

Hohenšvangau pilis

Netoli Fiuseno, Švangau kaimelyje stovi dar viena graži pilis – Hohenšvangau (Hohenschwangau), pastatyta XIX amžiuje ankstesnės XII amžiaus tvirtovės griuvėsių vietoje. Šioje pilyje Bavarijos karalius Liudvikas II praleido vaikystę.

3ak-hohensvangau-pilis.jpg

 

Vyskirchė

XVIII a. iškilusi Vyskirchė (Wieskirche), arba Vyzo bažnyčia – stebuklingas rokoko perlas. Tačiau minias piligrimų į šią vietą Steingadene sutraukia ne tik gausiai gipso lipdiniais, reljefais, freskomis ir auksu išpuošta bažnyčia, bet ir kadaise, kai bažnyčios dar nebuvo, šioje vietoje įvykęs stebuklas – nuplaktojo Kristaus skulptūra, liejanti ašaras ir stebuklingai gydanti žmones.

3ak-vyskirche.jpg

 

Etalio vienuolynas

Benediktinų vienuolynas netoli Etalio kaimelio (Kloster Ettal) buvo įkurtas XIV amžiuje. Po didžiulio gaisro, nusiaubusio pastatus XVIII a., vienuolynas buvo atstatytas baroko stiliumi. Etalio vienuolyne nuo seno gaminamas ne tik likeris bei alus, bet ir kosmetika bei kvepalai.

3ak-etalio-vienuolynas.jpg

 

Cūgšpicė

Pakeliui galima išvysti ir aukščiausią Vokietijos viršukalnę – Cūgšpicę (Zugspitze), kurios smailė kyla į 2964 m aukštį. Ir ne tik išvysti, bet ir užkilti funikulieriumi iš Eibsee netoli Garmišo bei pasidairyti po puikias Vokietijos, Austrijos, Italijos ir Šveicarijos kalnų panoramas.

3ak-cugspice.jpg

 

Benediktbeuerno vienuolynas

Šis benediktinų vienuolynas, įkurtas VIII amžiuje, yra seniausias visoje Bavarijoje.

3ak-benediktbeuern.jpg

 

Tegernsee vienuolynas

VIII amžiuje prie to paties pavadinimo ežero įsteigtame Tegernsee vienuolyne kadaise buvo įsikūrusi svarbiausia vienuolių benediktinų bendruomenė Bavarijoje.

3ak-tegernsee.jpg

 

Berchtesgadenas

Šis dailus miestelis neatsiejamas nuo nacių, kurie šiame regione buvo įkūrę savo buveines. Netoli Berchtesgadeno buvo ir Hitleriui priklausęs namas Berghof. Be to, netoliese yra ir žymusis Erelio lizdas (Adlerhorst) – taip vadinama viena mėgstamiausių buvusi Hitlerio rezidencija, įsikūrusi aukštai kalnuose sunkiai prieinamoje vietoje. Šiandien į Kehlsteinhausą galima patekti važiuojant specialiu autobusu ir užkilus liftu. Buvusioje vadavietėje dabar įrengtas restoranas, kviečiantis pasigėrėti puikia kalnų panorama. Pačiame Berchtesgadene gausu istorinių pastatų: pilis, kuri anksčiau buvo augustinijonų vienuolynas. Netoliese esantis Königssee, arba Karališkasis ežeras, yra aukščiausiai virš jūros lygio (600 m) esantis Vokietijos ežeras.

3ak-berchtesgaden.jpg

 

Taip pat skaitykite:

Gražiausi Vokietijos maršrutai: Romantiškasis kelias

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.