Ką aplankyti Berlyne: žymiausi muziejai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 24d.

Berlynas – ne tik šauniausių Europos vakarėlių sostinė, bet ir tikras lobynas istorijos mėgėjams. Nors didžioji dalis miesto smarkiai nukentėjo pasaulinių karų metu ir senovinių architektūros šedevrų čia praktiškai nėra, tačiau įspūdingos senovinės kolekcijos sukauptos Berlyno muziejuose – o jų čia iš viso per 140.

 

Muziejų sala

Muziejų sala – tai Berlyno centre, Šprė upės intakų juosiama sala, kurioje įsikūrę bene svarbiausi miesto muziejai.  Ši sala yra vieta, kurioje gimė ir pats Berlyno miestas. 13 a. čia įsikūrė pirmosios gyvenvietės, kurios vėliau išaugo į miestą. Muziejų saloje įsikūrę 5 muziejai – Pergamo, Senasis, Naujasis, Bode muziejai ir Senoji nacionalinė galerija, kurie kartu yra įtraukti į Unesco pasaulio paveldo sąrašą.

 

Pergamo muziejus

Pergamo muziejus (Pargamonmuseum) buvo pastatytas 1930 m. specialiai Pergamo altoriui eksponuoti. Be šio įspūdingos Dzeuso šventyklos altoriaus, atgabento iš senovės graikų Pergamo miesto, muziejuje saugomi ir kiti archeologiniai radiniai bei pastatų fragmentai, pavyzdžiui, Asirijos valdovų rūmai, Ištarės vartai iš senovės Babilono, Mileto turgaus vartai ir kt. Pergamo muziejuje taip pat eksponuojami Antikos, Artimųjų Rytų ir Islamo meno kūriniai.

 

6pergamo-muziejus.jpg

Pergamo altorius Pergamo muziejuje 

 

Senasis muziejus

Senasis muziejus (Altes Museum) yra neoklasicistinio stiliaus pastatas, kuriame 1830 m. buvo atidarytas muziejus. Senajame muziejuje sukaupta įspūdinga Antikos kolekcija: graikų ir romėnų skulptūros, architektūros fragmentai, sarkofagai ir pan.

 

Naujasis muziejus

Naujasis muziejus (Neues Museum) iškilo 19 a. pabaigoje, tačiau karų metu buvo sugriautas, o po renovacijos duris atvėrė tik 2009 m. Čia sukauptos senovės Egipto ir Priešistorės radinių kolekcijos. Bene žymiausias šio muziejaus eksponatas – moters grožio simboliu tapęs Nefertitės biustas.

 

Bode muziejus

Bode muziejuje saugomos Bizantijos meno (3-15 a.) ir numizmatikos kolekcijos. Taip pat čia eksponuojama įspūdinga skulptūrų kolekcija.

 

Senoji nacionalinė galerija

Pastatas, kuriame įsikūrusi Senoji nacionalinė galerija, primena antikinę šventyklą. Galerijoje eksponuojami klasicizmo, romantizmo, impresionizmo, ankstyvojo modernizmo meno kūriniai.

 

DDR muziejus

Berlyne įsikūręs DDR muziejus (Vokietijos Demokratinės Respublikos muziejus) pasakoja apie Rytų Vokietijos kasdienybę ir subtilybes. Muziejus įsikūręs netoli Muziejų salos ir Berlyno katedros. DDR muziejuje įrengta įtraukianti interaktyvi ekspozicija, kurioje išvysite ir legendinį Trabantą (Rytų Vokietijoje gamintą automobilį), ir standartinį anų laikų būstą ir daugybę faktų bei daiktų, susijusių su anapus Berlyno sienos gyvavusiu pasauliu.

 

6berlynas-trabantas.JPG

 

Haus am Checkpiont Charlie

Haus am Checkpiont Charlie muziejuje sukaupti dokumentai, liudijantys apie Berlyno sienos gyvavimo laikus. Checkpoint Charlie kadaise buvo pasienio postas ir viena iš nedaugelio vietų, kuriose galima buvo kirsti Berlyno sieną nuo 1961 iki 1989 m., tarp amerikiečių ir sovietų valdomų teritorijų.

 

Madame Tussaud’s vaškinių figūrų muziejus

Madame Tussaud’s vaškinių figūrų muziejus įsikūręs įvairiuose pasaulio miestuose, o taip pat ir Berlyne. Tai žymiojo Madame Tussaud’s vaškinių figūrų muziejaus Londone kopija, esanti Berlyno centre, netoli nuo Brandenburgo vartų. Muziejaus vaškinių eksponatų tarpe – žymios istorinės asmenybės ir šiuolaikinės muzikos, sporto pasaulio ir kitos žvaigždės. Adresas: Unter den Linden 74.

 

Vokietijos istorijos muziejus

Vokietijos istorijos muziejus – tai didžiulis muziejus, supažindinantis su Vokietijos istorija nuo pat priešistorinių laikų iki 20 a. aktualijų, įskaitant pasaulinius karus, šaltąjį karą ir Berlyno sienos griūtį. Šis muziejus įsikūręs Unter den Linden gatvėje, netoli Berlyno katedros.

 

6vokietijos-istorijos-muziejus.JPG

 

Vokietijos technikos muziejus 

Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje. Muziejus įsikūręs buvusioje Berlyno krovininių traukinių stotyje. Interaktyvi ekspozicija supažindina su viskuo, kas skrenda, plaukia ir važiuoja. Muziejuje įrengti simuliaciniai įrenginiai, tad galima viską išbandyti patiems. Adresas: Trebbiner Str. 9, Berlin Kreuzberg.

 

Kultūros forumas

Panašiai kaip Muziejų sala, Kultūros forumas yra dar viena Berlyno vietų, kurioje susispietę muziejai ir galerijos. Šiame kvartale įsikūrusi Paveikslų galerija, Muzikos instrumentų muziejus, Naujoji nacionalinė galerija, kurioje eksponuojami modernaus meno kūriniai, ir kiti kultūros objektai.

 

Kino ir televizijos muziejus 

Potsdamo aikštėje įsikūręs Kino ir televizijos muziejus (Filmmuseum Berlin) supažindina su 100 metų kino istorija nuo nebyliojo kino iki šių dienų skaitmeninių sprendimų ir žymiausių kino žvaigždžių. Taip pat muziejuje pasakojama ir 50 metų televizijos istorija.

Naudinga informacija ketinantiems aplankyti Berlyno muziejus:

 

Berlin WelcomeCard

Ši kortelė suteikia ne tik teisę nemokamai naudotis Berlyno viešuoju transportu, bet ir nemokamai arba su nuolaida apsilankyti Berlyno muziejuose ar kitose lankytinose vietose. Siūloma įsigyti 48, 72 valandas arba 5 dienas galiojančias korteles. Ketinantiems aplankyti Berlyno salos muziejus, galima įsigyti Berlin WelcomeCard Museum Island kortelę, kuri suteikia galimybę nemokamai lankytis Muziejų salos muziejuose (išskyrus Pergamo muziejų). Berlin WelcomeCard kaina – nuo 18,50 EUR. Ją galima įsigyti Berlyno turizmo informacijos centruose arba internetu.

 

Berlin MuseumPass

Patiems didžiausiems muziejų fanams verta įsigyti 24 EUR kainuojantį Berlin MuseumPass, kuris suteikia galimybę nemokamai lankytis daugumoje Berlyno muziejų (įskaitant ir populiariausius) tris dienas.

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.