Ką aplankyti netoli Berlyno?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gruodžio 15d.

Berlynas yra įdomi patirtis ir įvairių stilių keliautojai čia gali įdomiai praleisti ne vieną ir ne dvi dienas. Vis tik turėdami laiko, o gal mieste apsilankę ne pirmą sykį raskite progą ištrūkti už miesto ribų. Nuo SPA malonumų iki šiurpios koncentracijos stovyklos ekspozicijos, nuo prabangių karališkų rūmų spindesio iki ramaus gamtos prieglobsčio – vos per valandą galite pasiekti šias įdomias vietoves šalia Berlyno.  

 

Potsdamas

Nereikia nė valandos norint Berlyno šurmulį iškeisti į kur kas lėtesnį ir ramesnį provincijos gyvenimą. Tereikia sėsti į traukinį link Potsdamo, kuriame ramybės ieškojo ir Prūsijos karaliai. Prašmatnūs rūmai, 500 ha parkų bei daugybė istorinių pastatų – tai Potsdamo įžymybės. Vis tik, bene didžiausią įspūdį palieka „rūmai be rūpesčių“ arba vokiškasis „versalis“ – Sansusi rūmai, Schloss Sanssouci. Vynuogynų terasos supa rokoko stiliaus rūmus, į kuriuos Frydrichas Didysis mėgdavo pabėgti nuo rūpesčių. Atstumas nuo Berlyno – apie 35 km.

 

Sachsenhausen koncentracijos stovykla

Oranienburgo arba Sachsenhausen koncentracijos stovykla – tai buvęs vienas svarbiausių Trečiojo reicho koncentracijos lagerių. Heinricho Himmlerio įkurta mirties stovykla buvo viena pirmųjų, iškilusi dar 1936 m. O pagal jos išplanavimą vėliau buvo įrengtos ir kitos koncentracijos stovyklos. Dabar koncentracijos stovykla atvira lankytojams – kaip muziejus ir memorialinė vieta. Čia išlikę kai kurie pastatai, barakai, sargybos bokšteliai. Atstumas nuo Berlyno – apie 40 km į šiaurę.

 

15Sachsenhausen.jpg 

 

Povų sala (Pfaueninsel)

Wannsee ežere esanti Povų sala – dar vienas puikus pabėgimas nuo Berlyno triukšmo. Nors šis ežeras ir sala yra miesto ribose, tačiau kartu tai puikus gamtos kampelis išsiilgusiems žalumos ir romantikos. Saloje stūkso 18 a. iškilusi Prūsijos karalių pilaitė, supama parko, kuriame išdidžiai vaikšto povai. Atstumas nuo Berlyno centro – apie 30 km.

 

15Pfaueninsel.jpg 

 

Bad Saarow

Į rytus nuo Berlyno įsikūręs Bad Saarow – miestelis, garsėjantis SPA tradicijomis. Idiliškas miestelis nutūpęs ant Scharmützelsee kranto ir yra mėgiamas ne tik berlyniečių, trokštančių atsipalaiduoti nuo rūpesčių. Geoterminio vandens šaltinių miestas yra seniausias SPA kurortas Brandenburgo žemėje. Atstumas nuo Berlyno – apie 60 km.

 

15Bad-Saarow.jpg 

 

Šprė miškas (Spreewald)

Vokiškąja „venecija“ pramintas gamtos kampelis, Šprė miškas, nuo šalies sostinės nutolęs apie 100 km į pietryčius. Tai – pelkynų labirintai, miškuose susidarę kanalai, tarp kurių išsibarstę senos sodybos, kurių gyventojai tebesinaudoja tradiciniais vandens keliais, kurie driekiasi net 1300 km. Pagrindinis miestelis šiame išskirtiniame gamtos kampelyje – Lübbenau. 

 

15Spreewald.jpg 

 

Tropikų salos

Kaip ir reiktų tikėtis, tai nėra tikrieji tropikai. Maždaug už 60 km į pietus nuo Berlyno įsikūręs Tropical Islands vandens parkas, kuris gali pasigirti aukščiausiais vandens nusileidimo takeliais visoje Vokietijoje. Be vandens pramogų čia taipogi rasite smėlio paplūdimį, pirčių kompleksą, restoranus, o taip pat ir viešbutį. 

 


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.