Kada keliauti į Berlyną (orai, renginiai)

Autorius: Kelionių manija , 2015, Kovo 11d.

Sakoma, kad Berlynas turi daugiau muziejų, negu lietingų dienų per metus. Tad, net ir lyjant lietui, mieste bus ką veikti. Mieste yra per 4600 restoranų, daugiau nei 900 barų ir apie 200 naktinių klubų – pasirinkimas išties nemažas.

Vis tik, greičiausiai į Berlyną keliaujate ne vien muziejų ar barų lankyti. Tad planuojant kelionę į Vokietijos sostinę verta atsižvelgti ir į oro sąlygas, o taip pat į renginių sąrašą.

Nors Berlynas lankytojų tarpe yra populiarus visais metų laikais, vis tik, mažiausia turistų čia sutiksite lapkričio-kovo mėnesiais. Tuo tarpu liepa-rugpjūtis yra tas metas, kuomet miesto gatvės prisipildo žmonių, ir ne vien dėl to, kad šilta, bet ir dėl gausybės gatvėse vykstančių renginių.

Berlyne vasaros nėra itin karštos, vidutinė oro temperatūra būna apie +22-25°C, nors karščio bangų, kuomet oras įšyla daugiau nei +30°C, kartais pasitaiko. Žiemą termometro stulpelis paprastai nenukrinta žemiau -10°C, o dažniausiai laikosi ties nuliu.

Itin palankus metas keliauti į Berlyną yra balandžio-gegužės, o taip pat rugsėjo-spalio mėnesiai.

 

Svarbiausi Berlyno festivaliai ir renginiai – 2015 m. gidas

 

Kultūrų karnavalas, gegužės 22-25 d.

Tradicinis Kultūrų karnavalas, Karneval der Kulturen, šurmuliuoja Berlyno, o tiksliau Kreuzberg rajono gatvėmis, jau beveik pusšimtį metų. Šio gatvės festivalio akcentai – įvairių pasaulio šalių gardumynų ragavimas, tautinė muzika, rankdarbių mugė ir kiti renginiai, kuriuos vainikuoja spalvinga kultūrų eisena Berlyno gatvėmis.

 

Berlyno festivalis, gegužės 29-31 d.

Tai vienas didžiausių Berlyne vykstančių festivalių, kurio metu Arena Park scenoje skambės pop, techno, indie, underground ir įvairių kitų stilių muzika.

 

Kristoforo gatvės diena, birželio 27 d.

CSD (Christopher Street Day) – tai bene žymiausias Vokietijoje gėjų, lesbiečių ir transseksualų paradas.

 

Festivalis „Klasika po atviru dangumi“, liepos 2-7 d. 

Vienoje iš Berlyno aikščių, Gendarmenmarkt, beveik savaitę skamba klasikinės muzikos garsai.

 

Berlyno alaus festivalis, rugpjūčio 7-9 d.

Alaus festivalio lankytojų laukia per du tūkstančius rūšių alaus iš 20-ies alaus regionų ir tris dienas Karl-Marx-Allee gatvėje trunkančios linksmybės.

 

Berlyno šviesos festivalis, spalio 2-18 d.

Lichterfest, arba Šviesos festivalis nutvieskia rudenėjančias Berlyno gatves. Daugiau nei dvi savaites lankytojų akis džiugina įspūdingai apšviesti pastatų fasadai, tiltai, skulptūros ir kiti architektūros elementai.

 

Kalėdų mugės, gruodžio mėn.

Jau paskutinėmis lapkričio dienomis Berlyno aikštėse ima kurtis mediniai namukai su kepintais kaštainiais, karštu vynu, tradiciniais saldumynais ir kitais kalėdiniais atributais.

 

kaledu-muge-berlyne2.jpg

 

Berlyno lankytinos vietos | Berlyno nemokamos įžymybės | Žymiausi Berlyno muziejai

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.