Šarlotenburgas – elegantiškoji Berlyno puošmena

Autorius: Daiva Zaveckienė | Kelionių manija , 2014, Lapkričio 25d.

Berlynas yra visoks. Tai stiklinių besielių biurų bokštų bei spindinčių parduotuvių miestas. Tai ir nesibaigiančių vakarėlių bei šėlstančio jaunimo sostinė. Tai ir šiurpias geležinės uždangos istorijas anapus Berlyno sienos pasakojantis miestas. Vis tik, yra ir dar vienas, nedaug kam žinomas – romantiškasis – Vokietijos sostinės veidas. Mieste, kuris beveik iki pamatų buvo nusiaubtas 20 a. karų, prašmatnūs baroko rūmai, Šarlotenburgas, yra tarsi puošnus vestuvinis tortas, pūpsantis pyragų parduotuvės vitrinoje.

Išlipusi metro stotelėje patraukiau ilga rudeninių lapų nuspalvinta alėja, kurios gale saulės nutviekstas švytėjo Šarlotenburgo rūmų bokštas, pasipuošęs dailiu kupolu. Pravėrusi rūmų duris slinkau girgždančiu parketu. Į mane nuo prabangiais apmušalais išdabintų sienų dėbčiojo tarp ištaigingų krėslų, paauksuotų dekoracijų, lipdinių ir įmantrių raižinių išrikiuotų portretų akys.

 

16Sarlotenburgas.JPG

 

Kaip būna tik pasakose, už pravirų durų matėsi kitos, trečios, ketvirtos ir dar kažin kiek į abi puses atveriamų durų, prie kurių trūko tik manieringų liokajų. Tarp durų esantys vienas už kitą prašmatnesni kambariai ilgėjosi pūstomis suknelėmis išsipusčiusių rūmų damų. Nesuskaičiuojama daugybė įmantrių sidabrinių stalo įrankių, lėkščių ir papuošimų vis dar tikėjosi išvysti rūmų intrigų kupiną puotą, o Porceliano kambaryje nuo lentynėlių nuobodžiavo tūkstančiai elegantiškų statulėlių, vazų, puodelių ir kitų trapių porceliano indų.

Šarlotenburgo rūmai, kaip palyginti nedidelis vasarnamis, iškilo 17 amžiui skaičiuojant paskutines dienas. Kurfiursto Frydricho III žmona Sofijai Šarlotei, pirmajai Prūsijos karalienei, skirta rezidencija netrukus buvo praplėsta ir nuolat gražinama. Ilgainiui rūmai tapo muziejumi – tarsi laiko mašina nukeliančiu į praeitį ir leidžiančiu žvilgterėti į 18-19 a. Vokietijos valdovų pasaulį. Šiandien rūmus supančiame barokiniame parke išlikę ir daugiau rūmų komplekso statinių – paviljonas, arbatos namelis, mauzoliejus ir net teatras.

 

16Sarlotenburgas1.JPG

© Nuotraukos Daivos Zaveckienės

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.